حقوق بشر

تهران؛ کشته شدن یک جوان اهل لرستان با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی در حین بازداشت

در هجوم گسترده نیروهای وزارت اطلاعات به دو شهروند اهل خرم‌آباد در تهران، مجید رضایی با شلیک مستقیم به قتل رسید و دوستش، ایمان حسنوند نیز، به شدت زخمی شد. این شهروندان از دوستان ایمان همتی بودند که خرداد ماه سال جاری با تیراندازی ماموران در تهران کشته شده بود.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، شامگاه پنج‌شنبه ٣٠ شهریور ماه ۱۴۰۲ (٢١ سپتامبر ۲۰۲۳)، در هجوم مسلحانه نیروهای حکومتی به منزل دو شهروند اهل خرم‌آباد در شهر تهران، مجید رضایی، ٣٢ ساله کشته شده و ایمان حسنوند نیز به شدت زخمی شد.

یکی از دوستان آقای رضایی در این رابطه به هه‌نگاو گفت: ” مجید رضایی در حین فرار از ناحیه سر هدف دو گلوله قرار گرفته و در دم جانش را از دست داده است.

به گفته منابع مطلع، این دو جوان از دوستان ایمان همتی بودند که روز دوشنبه ١ خرداد ماه سال جاری، با ضربات باتون و شلیک مستقیم به ناحیه سر، توسط نیروهای انتظامی در تهران کشته شد. او ٣۵ ساله و اهل خرم‌آباد بود.

درجریان قتل ایمان همتی، مجید رضایی به همراه سه تن دیگر به نام‌های ماشالله مرادجانی، علی امیری و بابک کاظمی با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی مجروح شده بودند.

در حال حاضر وضعیت سلامتی ایمان حسنوند بر اثر شلیک مستقیم نیروهای حکومتی به شدت وخیم گزارش شده و جنازه مجید رضایی، روز جاری اول مهرماه ١۴٠٢، پس از دو روز به خانواده تحویل داده شد و مراسم تدفین وی فردا دوم مهر برگزار می‌شود.

تاکنون دلایل قابل استنادی درباره دلایل پیگیری و تعقیب امنیتی این چند شهروند لُر در شهر تهران در دسترس نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا