یادمان و رویدادها

فقدان وکیل شریف

نعمت احمدی، حقوق‌دان و وکیل دادگستری پس از گذراندن دوره‌ای نقاهت درگذشت. نعمت احمدی‌نسب متولد ۱۳۳۴  و دانش‌آموخته حقوق و دکترای تاریخ بود و وکیل بسیاری از روزنامه‌نگاران در دهه ۷۰ و پرونده‌هایی همچون قتل‌های محفلی در کرمان بود…..

نعمت احمدی وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران را بر عهده داشت. مجموع فعالیت‌های حقوقی و رسانه‌ای نعمت احمدی حساسیت حاکمیت را در پی داشت که منجر به ابطال پروانه وکالت و اخراج او از دانشگاه شد.

دادگاه انتظامی کانون وکلای مرکز و دادگاه عالی انتظامی قضات در فروردین سال جاری حکم ممنوعیت از اشتغال به وکالت را صادر کرد.

نعمت احمدی پیشتر از شکایت «یکی از نهادهای امنیتی» خبر داده بود که شائبه سیاسی بودن پرونده او را بیشتر می‌کرد. سال گذشته دانشگاه از ادامه همکاری با او امتناع کرد. نعمت احمدی گفته بود: ابتدا حقوقم را قطع کردند و بعد اخراج دستوری شدم.

__________________________________________________________________________________________________________

فقدان وکیل شریف، دکتر نعمت احمدی را به مدافعان حق و وکلای مستقل صمیمانه تسلیت میگویم. – فرزانه زیلابی
دکتر نعمت احمدی وکیل و استاد دانشگاهی بود که با اخراج از دانشگاه و ابطال پروانه وکالت، هزینه خود را برای دفاع از حقوق موکلین و شهروندان پرداخت کرده بود.
وکیل نام آشنایی که در پرونده کارگران و زحمتکشان هفت تپه نیز از جمله وکلای فعالان اجتماعی و کارگری بود.
دکتر نعمت احمدی وکیلی دانا،توانمند،آداب دان و خوش برخورد بود.
در جریان پرونده هفت تپه و پرونده سازی امنیتی علیه من ،در آن دوران سخت و دشوار، افزون براعلام آمادگی برای پذیرش وکالتم و اعلام حمایت رسمی،در راستای پرونده خودم و موکلین، همراهی داشت و راجع به مدافعات همفکری داشتیم.
و به هر روی عافیت نشین نبود.
در کمال تأسف این اواخر هم، آقایان از سر استیصال، پروانه وکالت این وکیل مستقل را ابطال کردند.

یاد و خاطرشان فراموش نمی شود. نامشان جاودان می ماند.

مرده آنست که نامش به نکویی نبرند»
فرزانه زیلابی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا