گوناگون

فشار وزارت اطلاعات بر بیانیه‌ای با ۵۷۰ نام: یا امضا را پس می‌گیرید یا می‌آییم سراغ‌تان!

در پی انتشار بیانیه‌ی بیش از  ۵۷۰ نفر از فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی و هشدارشان درباره «قتل تدریجی» رهبران محصور جنبش سبز، برخی از امضا کنندگان نامه خبر داده‌اند که مأمور وزارت اطلاعات با آنها تماس گرفته و ضمن تهدید و ارعاب و اجبار به پس‌گرفتن امضا، از آنها خواسته تا مدارک خود را برای احضار آماده کنند.

کلمه – زهرا شجاعی، علی‌اصغر خدایاری و فیض‌الله عرب‌سرخی از جمله امضاء کنندگان نامه‌اند که با انتشار گزارشی، از این تهدید و اجبار خبر داده‌اند.

زهرا شجاعی در پاسخ به تماس مأموران اعلام کرده است «این حداقل کاری است که از من برمی آید، جان انسانهای عزیز و بزرگی در خطر است… اگر قصد تهدید دارید من چیزی برای از دست دادن ندارم، اگر قصد زندان دارید ،من آماده‌ام ،با دوستان دور هم خواهیم بود».

علی‌اصغر خدایاری نیز نوشته که مأمور از او پرسیده است: «اگر کسی در ۶۰- ۷۰ سالگی به مرگ طبیعی بمیرد، نظام مسئول است؟» و او پاسخ داده است که «اگر کسی آزاد باشد ممکن است در سن ۲۰ سالگی هم فوت کند، و فوتش طبیعی باشد، ولی کسی که ۱۳ سال در حصر است و ارتباطش با جامعه قطع شده، در هر سنی که فوت کند، مسئولیتش با نظام است».

فیض‌الله عرب‌سرخی هم خبر داده که «دستگاه امنیتی در تماس با افراد از جمله بنده سعی در اقناع یا اجبار به پس گرفتن امضاء دارد. پیشنهاد می‌کنم نسبت به رفع حصر⁩ اقدام کنید؛ هم آسان‌تر است هم کم‌هزینه‌تر».

بیش از  ۵۷۰ فعال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی در بیانیه اخیر خود درباره وضعیت و سلامت زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی هشدار داده‌اند که «حصر ۱۳ ساله‌ی این رهبرانِ سیاسیِ معترض که با نقض قانون آغاز شد، با روش‌های غیرانسانی ادامه یافته‌ و در پی نومیدیِ زندانبانان از شکستن مقاومت محصوران، با افزایش فشارهای روزافزون، در حال حاضر نوعی قتل تدریجیِ آنها در حال وقوع است».

ادامه‌ی حصر، قتل تدریجی است!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا