زحمتکشان

اعتصاب واعتراض؛ خواست کارگران سیمان ارومیه برای افزایش حقوق

کارگران کارخانه سیمان ارومیه واقع در کیلومتر ۳۵ جاده ارومیه به مهاباد، خواستار افزایش حقوق شدند.

تعدادی از کارگران کارخانه سیمان ارومیه در تماس با خبرنگار ایلنا، نسبت به تبعیض در حقوق و مزایای دریافتی خود اعتراض کردند.

این کارگران گفتند: چندین سال است ما کارگران سیمان ارومیه از مسئولان شرکت درخواست رفع تبعیض و بهبود وضعیت شغلی و مزایای دریافتی داریم اما تغییری در شرایط شغلی و مزایای دریافتی ما ایجاد نشد و در نتیجه ما کارگران روز شنبه (یکم مهر ماه) برای ساعاتی اعتراض صنفی برگزار کردیم. با این حال امیدواریم پاسخ مناسبی از مسئولان دریافت کنیم.

به گفته یکی از کارگران، کارگران قراردادی سیمان ارومیه ماهانه با اضافه‌کاری و سایر مزایای جانبی، مبلغی در حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت‌ اقلام مصرفی و غذایی، ناچیز است.

این کارگر که پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکاران پیمانی‌اش است، در ادامه گفت: در حالی ما کارگران قراردادی از میزان دریافتی حقوق خود رضایت نداریم که همکاران پیمانکاری ما با ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه کار حداقل حقوق ۷ تا ۹ میلیون تومانی وزارت کار را دریافت می‌کنند.

به گفته وی، سطح حقوق کارگران شاغل در سیمان ارومیه به نسبت کارگرانی که در سایر کارخانه‌های تولیدکننده سیمان فعالیت دارند پایین‌تر است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا