گوناگون

دو هزار و ۲۷۸ نفر در سیستان و بلوچستان به دلیل مشکلات تنفسی، قلبی و چشمی ناشی از ریزگردها راهی بیمارستان‌ها شدند

در پی وقوع طوفان و ریزگرد در اغلب شهرهای استان سیستان و بلوچستان، بیش از دو هزار نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.

با وجود گذشتن بیش از ۱۲۰ روز از بادهای موسمی در سیستان و بلوچستان، هوای این استان همچنان آلوده به ریزگردهاست.روز یکشنبه ٢ مهرماه، مجید محبی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان روز دوشنبه سوم مهر گفت طوفان روزهای گذشته، شمار کسانی را که به‌دلیل مشکل تنفسی، قلبی و چشمی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند به دو هزار و ۲۷۸ نفر رسانده است. به گفته او «در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از ۲۸ شهریور تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز دو هزار و ۲۷۸ نفر از مردم این منطقه‏ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۱۵۷ نفر همچنان بستری هستند.»

او افزود: «در پی تصادف رخ داده ناشی از کاهش میدان دید نیز سه نفر فوت شدند.» محمد سرگزی، نماینده زابل در مجلس یازدهم هفته گذشته با اعتراض به عدم تشکیل جلسه ستاد مقابله با ریزگردها در سیستان و بلوچستان گفت سیستان در حال خالی‌شدن از سکنه و مدفون‌شدن زیر تلی از خاک است.

این طوفان و ریزگرد از تاریخ ٢٨ شهریورماه و به مدت پنج روز شهرستان‌های “زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز” را دربر گرفته است.

این طوفان باعث بروز مشکلات قلبی، تنفسی و چشمی شهروندان شده و همچنین باعث کشته شدن سه تن در سوانح رانندگی ناشی از کاهش میدان دید شده است.

به گفته کارشناسان، بی‌کفایتی مسئولان رژیم جمهوری اسلامی و بی‌توجهی به خشک شدن تالاب هامون و رودخانه هیرمند، تاثیر بسزایی در وقوع طوفان‌های اخیر دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا