جوانان

همکاری مشترک خونین وزارت علوم، اطلاعات و سوءاستفاده از انجمن‌های علمی

به گزارش شبکه های دانشجویی، در پی اسناد طبقه‌بندی شده افشاشده اخیر از وزارت علوم جمهوری اسلامی، مواردی به دست آمده که همکاری نهادهای اطلاعی و امنیتی حکومت با ارگان‌های آکادمیک نظام را به روشنی تصویر می‌کند….

از جمله این اسناد مربوط می‌شود به نامه‌ای به تاریخ ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ که از سوی وزیر علوم جمهوری اسلامی خطاب به وزیر اطلاعات که در آن از آمادگی کامل انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها برای «ارائه خدماتی ارزشمند به وزارت اطلاعات برای نیل به اهداف خود» صحبت می‌شود.

در این نامه، محمدعلی زلفی‌گل (وزیر علوم) ضمن برشمردن تمامی خصائل، توانایی‌ها و ظرفیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها، از اسماعیل خطیب (وزیر اطلاعات) درخواست می‌کند که «به مدیران مجموعه وزارتی خود تاکید فرمائید برای بهره‌گیری از {ظرفیت‌های انجمن‌های علمی}، موضوعات مرتبط با حوزه تحت مدیریتشان را به کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم اعلام کنند تا بدین وسیله از نظرات مشورتی انجمن‌های مورد تایید و مرتبط معرفی شده» بهره‌مند شوند.

این نامه که در دوران اوج سرکوب در دانشگاه‌ها در جریان انقلاب زن زندگی آزادی تنظیم شده، به تصمیم و ابلاغیه جلسه هیئت وزیران و استانداران در ۱۱ دی ۱۴۰۱ ارجاع می‌دهد که بر مبنای آن قرار گذاشته می‌شود که برای توقف موتور اعتراضات و گسترش امواج سرکوب، از «نظرات نخبگان و مشورت گروه‌ها و تشکل‌های مختلف کشور» استفاده شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا