گوناگون

عضو کمیسیون امنیت ملی: در فاجعه جمعه خونین زاهدان دستورات از تهران آمده بود

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در سخنانی که با رسانه های حکومتی انجام داده اعتراف کرده که دستور قتل عام مردم در جمعه خونین زاهدان در ۸ مهر ماه ١۴٠١، علیرغم تماس های او جهت حل مناقشه توسط روحانیون اهل سنت در داخل بلوچستان، از تهران صادر شده و مقامات امنیتی و حکومتی در تهران اعلام کرده اند که بر موضوع اشرافیت دارند و از داخل استان هیچگونه دخالتی برای حل آن صورت نپذیرد….

به گزارش حال وش، وی در این مصاحبه اعلام می‌کند که پس از تظاهرات مردم در زاهدان با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ،امام جمعه زاهدان تماس گرفته و از او خواسته است که با صدا و سیما مصاحبه کرده و مردم را به آرامش دعوت کند و “انصافا مولوی عبدالحمید معرفت به خرج داده و این کار را انجام داده” ولی با توجه به دستورات مقامات بلندپایه کشور به شورای تامین استان، این قتل عام صورت گرفته است. آقای مالکی ادامه می‌دهد که این موضوع می‌توانست قبل از آنکه به فاجعه تبدیل شود به راحتی توسط معتمدین و روحانیون بلوچ حل شود ولی مقامات جمهوری اسلامی بدون توجه به خواست مردم، فقط دنبال اهداف خود بودند. مالکی که عضو مجلس ایران از طرف مردم زاهدان نیز است می‌گوید: مقصر اصلی این فاجعه علاوه بر شورای تامین استان، برخی نهادهای امنیتی نیز هستند که بدون توجه به توافقات اولیه جهت حل مسئله به برخی دستورات غیرکارشناسانه عمل کردند و باعث شدند تا صدها نفر کشته و زخمی شوند.
با گذشت یکسال از فاجعه جمعه خونین زاهدان و عدم مجازات آمران و عاملان این کشتار مردم و اکثریت قاطع روحانیون و معتمدین در بلوچستان معتقد هستند که قتل عام مردم در زاهدان با این حجم از بی رحمی جز چراغ سبز و دستور علی خامنه ای نمی توانسته صورت بگیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا