اخبار

ممنوع‌التماس و ممنوع‌الملاقات‌شدن ۱۳ زندانی سیاسی تبعیدی در زندان قزلحصار کرج

لقمان امین‌پور، سعیدماسوری، افشین بایمانی، سپهرامام‌‌جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمدشافعی، سامان صیدی(یاسین)، حمزه سواری، کامیارفکور، احمدرضاحائری، رضاسلمان‌زاده، جعفرابراهیمی و مسعودرضاابراهیمی‌نژاد، ۱۳ زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان قزلحصار کرج سپری میکنند، از روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه، به دستور رئیس زندان مذکور، از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده‌هایشان منع شدند….

به گزارش هرانا یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان گفته است که روز دوشنبه سوم مهر”خانواده این زندانیان برای ملاقات با آنها به زندان مراجعه کردند. اما آنها با برخورد توهین‌آمیز مأموران زندان مواجه شدند.” به خانواده‌ها گفته شده که اشکان کمالی، رئیس زندان قزل‌حصار، این زندانیان را ممنوع‌الملاقات کرده و آنها اجازه تماس با بیرون از زندان را ندارند.

گزارش‌ها حاکی از این است که سروناز_احمدی؛ فعال حقوق کودک، زندانی سیاسی و همسر کامیار فکور نیز که جهت گذراندن حبس خود در زندان اوین به سر می‌برد، در اثر عدم ملاقات و عدم اجازه تماس با همسرش دچار حمله و فشار عصبی شده و با تاخیر به بهداری اوین منتقل شده است.

این زندانیان “دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان قزل‌حصار کرج سپری می‌کنند”.

لقمان امین پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، جعفر ابراهیمی و مسعود رضا ابراهیمی‌نژاد روز ۱۲شهریور از زندان اوین به قزل‌حصار منتقل و سپس به بند جرایم مربوط به مواد مخدر این زندان منتقل شدند.

این زندانیان “بدون اطلاع قبلی از واحد ۳زندان قزل‌حصار خارج و به دستور رئیس زندان به”سالن دارالقرآن واحد ۴ این زندان که محل نگهداری زندانیان جرایم مرتبط با مواد مخدر است، منتقل شدند.” به آنها اجازه بردن وسایل شخصی‌شان داده نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا