حقوق بشر

ممنوعیت ملاقات، کاهش سهم خوراک و عدم تفکیک زندانیان سیاسی در زندان قزلحصار

دوازده زندانی سیاسی در زندان قزلحصار به نام‌های احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، جعفر ابراهیمی، مسعود رضا ابراهیمی نژاد، لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین) و حمزه سواری در شریط بسیار سختی نگهداری می‌شوند و این روند از ١١ روز پیش به محرومیت کامل ملاقات منجر شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، این زندانیان که به دستور اشکان کمالی، رئیس زندان قزلحصار به اندرزگاه ٢١ سالن دو منتقل شده‌اند فقط به یک دستگاه تلفن دسترسی بسیار محدود دارند و اخیراً مراجعه خانواده‌هایشان به منظور ملاقات آنها با جواب رد و برخورد اهانت‌آمیز پرسنل زندان همراه بوده است.

یک منبع مطلع در اینباره به هه‌نگاو گفت: ” این سیزده زندانی به دلیل کاهش شدید سهم غذا مجبور به پرداخت هزینه بالا برای خرید مداوم از بیرون هستند و آب مصرفی آن‌ها آلوده و غیرقابل شرب است”.

قابل ذکر است که از روز چهارشنبه ٢٩ شهریور ماه، این زندانیان بدون اجازه بردن وسایل شخصی خود از واحد ۳ زندان قزلحصار اخراج و به محل نگهداری زندانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر انتقال یافتند.

این در حالی است که شرایط جسمی و روانی برخی از این زندانیان سیاسی به دلیل فشار و شکنجه‌های قبلی بسیار وخیم بوده و این امر نگرانی شدید خانواده‌هایشان را به ویژه پس از محرومیت از تماس و ملاقات آن‌ها به دنبال داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا