ورزشی

دو کوراش‌کار ایران در فینال بازیهای آسیایی/ ملیکا امید برنز گرفت

دو ملی‌پوش کوراش ایران به فینال بازیهای آسیایی هانگژو رسیدند و ملیکا امید مدال برنز گرفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مبارزات روز سوم رقابت‌های کوراش بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، ملیکا امید در مرحله نیمه‌نهایی به روی تاتامی رفت که با قبول شکست برابر حریف چینی، از رسیدن به فینال ناکام بود.

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی زنان ایران، در این مرحله مقابل «لیو یی» از چین به روی تاتامی رفت که در پایان با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد تا با کسب مدال برنز، به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

او در نخستین مبارزه خود که صبح امروز (دوشنبه – ۱۰ مهر ۱۴۰۲) برگزار شد، در مرحله یک‌چهارم نهایی «توکاس جیوتی» از هند را سه بر صفر شکست داده و راهی نیمه‌نهایی شد.

در ادامه اما زهرا باقری، دومین نماینده کوراش زنان ایران در وزن ۸۷ کیلوگرم، در این مرحله «وو تی پونگ» ویتنامی را پیش رو داشت که با نتیجه ۳ – صفر  حریف خود را شکست داد تا ضمن قطعی کردن سومین نقره کوراش ایران در بازی‌های آسیایی، فینالیست این وزن شود.

او پیش از این دیدار، در مرحله یک چهارم نهایی «سالیوا اولانائی» از قرقیزستان را شکست داده بود و اکنون در فینال این وزن، باید با «لیو یی» از چین دیدار کند. این حریف چینی در نیمه‌نهایی، ملیکا امید، دیگر نماینده ۸۷ کیلوگرم ایران را حذف کرده است.

در ادامه مبارزات این مرحله، صادق آذرنگ ملی‌پوش وزن ۹۰ کیلوگرم تیم ملی مردان، به عنوان آخرین نماینده ایران در مرحله نیمه‌نهایی به روی تاتامی (گیلَم) رفت که با پیروزی ۱۰ – صفر برابر «آتایف ایشانمیرات» از ترکمنستان، فینالیست شد.

آذرنگ که با نتیجه ۱۰ – صفر در مرحله یک چهارم نهایی «چاوهان یاش‌ کومار» از هند را شکست داده و به این مرحله رسیده بود، در مبارزه فینال باید مقابل «کیم مینگ‌یو» از کره‌جنوبی قرار بگیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا