گوناگون

سپیده رشنو: «هیچ راهی جز پایبندی به حقیقت نمی‌بینم»

«روز دهم مهر ماه ۱۴۰۲، با همین پوشش، همراه با وکیلم آقای پناهی‌پور در دادگاهی حاضر خواهم‌شد برای دفاع از دو اتهامی (تشویق به فساد و فحشا و تبلیغ علیه نظام) که مصداق آن‌ها تنها پست اول صفحهٔ اینستاگرام‌ من است.

برای دفاع از اتهاماتی که مرتکب نشده‌ام. برای دفاع از حقِ انتخاب پوشش و حقِ نوشتن دربارهٔ آن‌چه بر من گذشته. برای دفاع از “زن” بودن؛ قسمتی از بدن به نام “مو” که همه-مرد و زن- به طور طبیعی آن را داریم.

۲۹ مهر ماه، ۲۹ ساله می‌شوم و دفترهای یادداشتم از کارهای نکرده و اشتیاق برای کارهای نکرده بسیار است. در مورد زندگی باید بنویسم که هر روزِ زنده بودن و هر ساعتِ زندگی کردن را عمیقاً چشیده‌ام و جشن‌ گرفته‌ام. پیشانیِ دردهام را بوسیده‌ام و رنج‌هام را در آغوش گرفته‌ام. هیچ انگیزه‌ای برای مُردن و خودکشی ندارم که اگر داشتم برای “زندگی” و روزهای بهتر تلاش نمی‌کردم. چرا که یقین دارم هیچ‌گاه این‌چنین کنار هم نبوده‌‌ایم و به قدرتِ خود و یکدیگر و ایستادن کنار یکدیگر باور نداشته‌ایم.

می‌‌بینم که خانواده‌‌ام آرامش را از دست خواهند‌ داد و از هر جهتی تحت فشارهای متفاوت قرار خواهند‌ گرفت. اما تنها می‌دانم که حقیقت همین تصویر است که دارید می‌بینید و هیچ‌ راهی جز پای‌بندی به حقیقت نمی‌بینم.»

از اینستاگرام سپیده رشنو

مقاومت مبارزه

رشنو که به «ممنوعیت از تحصیل» به مدت دو ترم محکوم شده بود در آن زمان نیز نوشت «به آنها گفته‌ام بعد از دو ترم تعلیق برمی‌گردم ولی با همین پوشش و آنها نیز اخطار ممنوع الورودی را به من داده‌اند.

گزارشگران

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا