بین‌المللی

۱۲۰ تن از عناصر الشباب در عملیات نظامی ارتش سومالی به هلاکت رسیدند

منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، در عملیات ارتش سومالی در مرکز و جنوب این کشور ۱۲۰ تن از عناصر گروه تروریستی الشباب به هلاکت رسیدند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سومالی (سونا)، ۱۲۰ عضو الشباب در جریان عملیات نظامی ارتش در اقلیم ماداگ واقع در مرکز و شبل میانه واقع در جنوب شرقی سومالی به هلاکت رسیدند.

داوود اویس جامع وزیر اطلاع رسانی سومالی تائید کرد که ۱۰۰ تن از نیروهای الشباب از جمله شماری از سرکرده‌های این گروه در عملیات نظامی ارتش در اقلیم ماداگ کشته شدند.

وی با اشاره به کشف مقادیری سلاح و مهمات متعلق عناصر الشباب در این عملیات گفت که پس از حمله نیروهای نظامی، عناصر این گروه تروریستی متواری شدند.

بر اساس این گزارش، در عملیات دیگری در اقلیم شبل میانه ۲۰ تن از عناصر گروه تروریستی الشباب کشته شدند.

الشباب یک گروه مسلح وابسته به شبکه «القاعده» است و بسیاری از عملیات‌های تروریستی که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده را انجام داده است.

سومالی از زمان تأسیس گروهک تروریستی الشباب در سال ۲۰۰۴ درگیر جنگ با این گروهک است که تعداد عناصر آن در سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۷ تا ۹ هزار نفر برآورد شده‌ است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا و همچنین مردم عادی در «موگادیشو» پایتخت سومالی حمله کرده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا