بین‌المللی

مقام اوکراینی: روسیه در حال استقرار نیروهای ذخیره در شمال باخموت است

سخنگوی نیروهای مسلح اوکراین در شرق این کشور گفت، روسیه در حال استقرار «تمامی نیروهای ذخیره» در شمال باخموت است تا از پیشروی ضدحمله اوکراین در منطقه دونتسک جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا، «ایلیا یِولاش» سخنگوی نیروهای مسلح اوکراین در شرق این کشور افزود: در حال حاضر عملیات‌های جنگی سختی در حال انجام است.

روزنامه آنلاین «کی‌یف ایندیپندنت» به نقل از این سخنگو نیروهای مسلح اوکراین نوشت: «دشمن به استقرار واحدهای ضدحمله ادامه می‌دهد تا از پیشروی حمله ما جلوگیری کند. آن‌ها از تمام نیروها و ذخایر موجود استفاده می‌کنند زیرا متوجه هستند که از دست دادن این جناح می‌تواند عواقب مختلفی برای آن‌ها به همراه داشته باشد.»

یِولاش همچنین مدعی شد که نیروهای مسلح اوکراین با وارد کردن «حداکثر خسارت» به سربازان روسی در مجاورت باخموت تلاش می‌کنند تا «هرگونه پیشروی روسیه را خنثی کنند».

این اظهارات او در حالی بیان می‌شود که روزنامه نیویورک‌ تایمز در گزارش اخیر خود از تاکتیک جدید روسیه در مقابله با ضدحمله اوکراین خبر داده است؛ «عقب‌نشینی و سپس حمله غافلگیرانه».

طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، هدف روس‌ها از این شیوه جنگی این است که نگذارند نیروهای مسلح اوکراین در این مواضع مستقر شوند و از آن به عنوان پایگاهی برای پیشروی‌های آتی استفاده کنند.

 

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا