اخبار

راهپیمایی و تجمعات اعتراضی بازنشستگان در ده ها شهر؛ تداوم اعتراضات کارگران رسمی نفت

راهپیمایی و تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات امروز دوشنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۲ در اعتراض به عدم‌ رسیدگی به مطالباتشان در ده ها شهر کشور برگزار شد. همچنین کارکنان عملیاتی شاغل در سکوهای نفتی امروز در برخی مراکز دست به اعتراض زدند….

بازنشستگان مخابرات برای پیگیری مطالبات خود امروز دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ بار دیگر در اغلب استان های کشور در ده ها شهر کشور از جمله در شهرهای اهواز، ساری، گلسار، زاهدان، رشت، زنجان، اراک، ارومیه، کرمانشاە، اصفهان، ایلام، تهران، خرم‌آباد، سنندج، اردبیل و … به خیابان آمدند. بازنشستگان خواستار افزایش مستمری‌ها متناسب با نرخ تورم، بهبود شرایط معیشتی، پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی و ارائه خدمات درمانی رایگان هستند.

این تجمعات در شهرهایی از جمله در تهران، اهواز و کرمانشاه با راهپیمایی در سطح شهر همراه بود. بازنشستگان مترض در راهپیمایی و تجمعات خود علاوه بر حمل پلاکاردهایی با مضموم مطالباتی و اعتراضی، به دادن شعار هایی از جمله « بازنشستگان دیروز، گرسنگان امروز » و « برای رفع تبعیض، بازنشسته بپاخیز » پرداختند.

امروز همچنین در حوزه های نفتی جنوب، گروهی از کارکنان عملیاتی شاغل در سکوهای نفتی امروز دوشنبه هفدهم مهر در برخی مراکز دست به اعتراض زدند.

این تجمعات که در سکوهای ابوذر منطقه خارک شکل گرفته در اعتراض به سقف‌حقوق ناعادلانه، نحوه‌ کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت ۳۰ساله‌ سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از ۴۰سال صورت گرفته است.

گفتنی است کارکنان عملیاتی در بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان هم دیروز یکشنبه ۱۶ مهر تجمعات اعتراضی برگزار کرده اند.

در پتروشیمی رازی نیز با گذشت ۱۰ روز از اعتصاب کارگران نه تنها هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند بلکه مدیران شرکت پیمانکاری «پتروسامان‌آوران رازی» از طریق بازوی حراست فشار بر کارگران اعتصابی و مدیران میانی‌ای که از کارگران اعتصابی حمایت کرده‌اند را افزایش داده‌اند.
از جمله از پنجشنبه‌ی هفته‌ی گذشته به دستور مدیریت، حراست از ورود سرپرست پروژه ناحیه ۲ به شرکت جلوگیری کرده است. این ممنوعیت ورود به دلیل آن بوده که سرپرست پروژه ناحیه ۲ در همراهی با اعتصاب، از مجبور کردن کارگران به انجام تعمیرات اضطراری خودداری کرده که همین امر به نوبه‌ی خود موجب از مدار خارج شدن تعدادی از واحدها شده است.
با وجود این فشارها اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی همچنان ادامه دارد. عدم پرداخت مطالبات معوقه، تبعیض فراوان دراختصاص امتیازات رفاهی بین کارگران و کارکنان رسمی و قراردادی این شرکت و عدم تحقق وعده‌های مسئولین اصلی‌ترین دلایل اعتصاب این کارگران است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا