احزاب و شخصیت‌ها

جبهه ملی ایران: حق انتخاب پوشش از  ابتدایی ترین اصول حقوق بشر است

بعد از حدود یک سال از واقعه کشته شدن مهسا امینی (ژینا) و آغاز خیزش بزرگ مردم ایران با شعار مترقی “زن، زندگی، آزادی”، شعاری که امروز ،مبارزات ملی و آزادیخواهانه ملت ایران را در جهان معرفی نموده و با آن گره خورده است، متاسفانه مجددا شاهد تکرار آن حادثه جنایت بار هستیم.

به گواه برخی از شاهدین عینی “آرمیتا گراوند” دانش آموز ۱۶ ساله در متروی تهران پس از برخورد فیزیکی ماموران “حجاب بان” به ضربه مغزی دچار شده و به کما رفته است. با وجود این که جمهوری اسلامی خود را از هرگونه دخالتی درباره وخامت حال این دانش آموز مبری می‌داند؛ اما به دلیل عدم شفافیت و تجربه تلخ جامعه از مواجهه با دروغ‌ها و جنایت‌ها و مشاهده استبداد حاکم بر کشور و اصولا به دلیل گذاشتن مامورانی به نام «حجاب بان» در ایستگاه مترو، این ادعا مورد پذیرش اکثریت مردم ایران قرار نگرفته است.

جبهه ملی ایران که نظام جمهوری مبتنی بر رای ملت و دموکراسی، موازین استقلال ،جدایی نهاد دین از حکومت و رعایت حقوق بشر را به عنوان اصول و عقاید اولیه خود پذیرفته است،وقوع این رویداد اسف بار را محکوم می کند و اعلام می‌دارد که قانون پوشش جمهوری اسلامی و همچنین نحوه اجرای آن، نقض علنی و صریح حقوق بشر بوده و در تضاد با جمهوریت و حاکمیت مردم قرار دارد

هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران

تهران -شانزدهم مهر ماه ۱۴۰۲

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا