بین‌المللی

علی‌رغم تلاش‌های آمریکا؛ شورای امنیت قعطنامه علیه حماس صادر نکرد

منابع خبری اعلام کردند که علی‌رغم تلاش‌های آمریکا برای صدور قطعنامه و بیانیه مشترک، نشست محرمانه شورای امنیت سازمان ملل متحد بدون انتشار بیانیه علیه حماس پایان یافت.

به گزارش خبرگزرای مهر به نقل از الجزیره، نشست اعضای شورای امنیت سازمان ملل شامگاه یکشنبه درباره تحولات اراضی اشغالی و عملیات بزرگ و غافلگیرانه مقاومت فلسطین علیه اسرائیلی‌ها برگزار شد، اما علی‌رغم تلاش آمریکا برای «محکومیت شدید حماس»، این نشست بدون قطعنانه و بیانیه مشترک به پایان رسید.

این نشست پشت درهای بسته و به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد و در جریان آن «تور ونسلند»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور غرب آسیا به ۱۵ عضور این شورا گزارشی از تحولات اخیر در اراضی اشغالی ارائه داد؛ اما در پایان به علت اینکه اتفاق آرا صورت نگرفت، بیانیه مشترکی منتشر نشد.

«رابرت وود»، نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره عدم انتشار بیانیه مشترک مدعی شد: تعداد زیادی از کشورهای عضو شوراء حملات حماس را محکوم کردند، اما البته این شامل همه کشورها نیست. احتمالاً بدون نیاز به اشاره من می‌دانید منظورم کدام کشورهاست.»

به نوشته الجزیره، منظور کشور روسیه است که پس از آغاز جنگ در اوکراین، روابطش با کشورهای غربی تیره شده است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هم دراین‌باره گفت: پیام من توقف فوری جنگ و اقدام برای آتش‌بس و آغاز گفت‌وگوهای معنی‌دار است.» وی همچنین تأکید کرد که «وضعیت کنونی نتیجه مشکلات حل‌نشده قدیمی است.»

وزارت خارجه برزیل روز شنبه در واکنش به انجام عملیات موفقیت‌آمیز مقاومت فلسطین با نام «طوفان الاقصی» درخواست برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت درباره تحولات فلسطین را رسانه‌ای کرد. به گزارش رویترز، وزارت خارجه برزیل امروز شنبه اعلام کرد که در پی اجرای بزرگ‌ترین حمله به اسرائیل در سال‌های اخیر، نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل را تشکیل خواهد داد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا