حقوق بشر

شکنجه طارق رحیم‌پور در بازداشتگاه اطلاعات سنندج جهت اخذ اعتراف اجباری

طارق رحیم‌پور شهروند کُرد ساکن سنندج (سنه) که طی هجوم گسترده نیروهای اداره اطلاعات در این شهر بازداشت شده بود، توسط ماموران در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر شکنجه شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طارق رحیم‌پور، ٣٩ ساله، اهل روستای “اویهنگ” از توابع سنندج و ساکن این شهر، جهت اخذ اعتراف اجباری شکنجه شده و این مسئله موجب نگرانی شدید خانواده درباره وضعیت سلامت وی شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده طارق رحیم‌پور، علیرغم اتمام مدت قرار بازداشت بیست روزه این شهروند، تاکنون هیچ اقدامی برای آزادی او با تودیع وثیقه انجام نگرفته است.

این منبع افزود، مراجعه مادر ٨٢ ساله، دو فرزند کودک، همسر و برادر طارق رحیم‌پور به اداره اطلاعات در سنندج، برای ملاقات حضوری با او بی‌نتیجه بوده است. به علاوه، این شهروند بازداشت‌شده در مدت ٢٠ روز تماس تلفنی با خانواده نداشته است.

همچنین، هه‌نگاو مطلع شده است که اخیراً قاضی پرونده در دادگاه سنندج، برگه وکالت دو وکیل معرفی‌شده برای طارق رحیم‌پور را با ادعای “عدم صلاحیت”، پاره کرده و درخواست آن‌ها را رد کرده است.

طارق رحیم‌پور، قبل از ظهر چهارشنبه ٢٩ شهریور ماه ۱۴۰۲ (٢٠ سپتامبر ۲۰۲۳)، با یورش دوازده تن از نیروهای اداره اطلاعات در مغازه خود در شهر سنندج همراه با ضرب‌وشتم شدید بازداشت شد.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه طارق رحیم‌پور تا زمان تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا