زحمتکشان

اعتراض کارگران مشاغل سخت از سنگ‌اندازی تامین اجتماعی برای بازنشستگی

کارگران مستقر در واحدهای صنعتی گیلان به سنگ‌اندازی‌های بی‌مورد در تایید سخت و زیان‌آوری مشاغل خود ازسوی تامین اجتماعی که موجب سرگردانی کارگران شده، اعتراض کردند.

شماری از کارگران مستقر در واحدهای صنعتی گیلان با انتقاد از سنگ اندازی‌های اداره تامین اجتماعی در مسیر تایید سخت و زیان آوری شغلشان به خبرنگار ایلنا گفتند: همسویی منافع بین کارفرمایان و سازمان تأمین اجتماعی، بخش زیادی از کارگرانِ مشاغل سخت و زیان‌آور را از حقوق ارفاقی خود محروم و بلاتکلیف کرده است.

این کارگران مدعی‌اند: «درجِ عنوان شغلیِ کارگر ساده» و «عدم پرداخت ۴ درصدِ سخت و زیان‌آور برای کارگران مشاغل سخت» از سوی کارفرمایان تخلفات آشکارا و محرزی است که مقابل چشم تامین اجتماعی در کارگاه‌های کوچک و متوسط بسیاری در حال رخ دادن است.

به گفته آنها؛ بخش دیگری از مشکلات ما کارگران مشاغل سخت گیلانی فرم شماره یک است که بعد از تایید کمیته بدوی سخت و زیان‌آور در سازمان تأمین اجتماعی گیر می‌کند و سازمان به بهانه محرمانه بودن آن را پیش خود نگه می‌دارد و باز پس نمی‌دهد.

طبق اظهارت این کارگران؛ درج عنوان شغلی کارگر ساده، پاک شدن صفت سخت و زیان آوری از کارگاه‌های مشاغل سخت، طولانی بودن پروسه تایید مشاغل سخت و همدستیِ برخی مأمورانِ تأمین اجتماعی در آلاینده‌سنجی به نفع کارفرمایان نمونه دیگری از مشکلات کارگران مشاغل سخت استان گیلان است که موجب نارضایتی آنها شده.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا