بین‌المللی

​​​​​​​مکرون: تنها راه‌حل بحران کنونی در خاورمیانه ایجاد کشور فلسطین است

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که تنها راه حل بحران کنونی در خاورمیانه ایجاد کشور فلسطین است.

به گزارش ایرنا، به نقل از فرانس ۲۴، رئیس جمهور فرانسه پنجشنبه در سخنانی با بیان اینکه شمار شهروندان فرانسوی که در درگیری میان حماس و  اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند به ۱۳ نفر رسیده است، از مردم این کشور خواست که متحد بمانند و تاکید کرد: نباید با توهم یا محاسبه تعداد کشته شدگان، شکاف‌های ملی را به اختلافات بین‌المللی اضافه کنیم و تسلیم نفرت شویم.

مکرون با اعلام این خبر که ۱۷ شهروند فرانسوی از جمله چهار کودک پس از حمله حماس به اسرائیل ناپدید شده‌اند، افزود: امشب با خانواده‌های مفقود شدگان صحبت می‌کنم و می‌خواهم به آنها اطمینان بدهم که فرانسه با مقامات اسرائیلی و شرکای ما هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد تا آنها را سالم به خانه بازگرداند زیرا فرانسه هرگز فرزندانش را رها نمی‌کند.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه با طرح این ادعا که که حماس یک سازمان تروریستی است، تاکید کرد: تنها راه حل بحران کنونی در خاورمیانه، ارائه تضمین‌های امنیتی برای اسرائیل و ایجاد کشور فلسطین است.

مکرون همچنین با بیان این ادعا که اسرائیل حق دارد با از بین بردن گروه‌های تروریستی از خود دفاع کند، خاطرنشان کرد: تل آویو حق دارد از طریق اقدامات هدفمند اما در عین حال با به خطر نینداختن جان غیرنظامیان، از خود دفاع کند.

وی مدعی شد: ما می‌دانیم که تنها پاسخ ممکن به تروریسم، یک پاسخ قوی و عادلانه است.

مکرون در ادامه با اشاره به نگرانی‌های ناشی از سرریز درگیری‌ها در خاورمیانه، به فرانسوی‌ها قول داد که از همه شهروندان فرانسه در خاک این کشور محافظت کند و افزود: اولین وظیفه ما تضمین امنیت همه شهروندانمان در قلمرو فرانسه و جلوگیری از هر اقدام و بیان هر مطلبی که موجب انگ زدن و بدنامی گروهی از مردم فرانسه شود، است.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: می‌دانم که بسیاری از شما می‌ترسید و در وحشت و نگرانی بسر می‌برید اما امشب می‌خواهم این را تکرار کنم که دولت فرانسه برای محافظت از شما در کنارتان خواهد بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا