گوناگون

آیا احتمال سرایت جنگ به کل منطقه پیش بینی می شود؟

وزیر اطلاعات خامنه ای با بیان اینکه با عملیات طوفان الاقصی، گنبد آهنین اسرائیل، ناتو و اتحاد‌های پوشالی استکبار جهانی ‌فرو ریخت، گفت: اسرائیل‌ ‌منتظر سیلی‌ محکم‌تر‌‌ مجاهدان فلسطینی باشد….
در همین حال حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که به بیروت سفر کرده، با سید حسن نصرلله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار گفت: همیشه گفت‌وگو با برادران لبنانی و تبادل نظر با آنها برای ما مفید است.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه حمایت نامحدود آمریکا از اسرائیل شرایط را بیش از پیش بدتر خواهد کرد، گفت برخی نگران گسترش جنگ در منطقه و باز شدن جبهه‌های جدید هستند.

وی گفت: اگر اسرائیل مهار نشود، معلوم‌ نیست چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر جنایات اسرائیل ادامه یابد، مقاومت از امکانات دیگر خود استفاده خواهد کرد.

از سوی دیگر منابع خبری از سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل خبر دادند. این مقام آمریکایی قرار است در این سفر با نخست‌وزیر اسرائیل و وزیر دفاع این کشور دیدار داشته باشد.

طبق این گزارش؛ سفر وزیر دفاع آمریکا در راستای تأکید بر پایبندی واشنگتن بر حمایت خود از تل آویو و در اختیار گذاشتن هر آنچه که اسرائیل برای دفاع از خود نیاز دارد، انجام می شود.

این در حالیست که اینک خطر سرایت جنگ به کل منطقه همه را در خاورمیانه و خارج از آن نگران کرده است به ویژه این که نخست وزیر اسرائیل وعدۀ جنگی طولانی را داده و گفته است: خاورمیانه را تغییر خواهیم داد.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون نوشته است: کمترین خطا یا اقدام نسنجیده به ویژه گشایش جبهه ای جدید در مرزهای شمالی اسرائیل با لبنان و مشخصاً با حزب‌الله و در نتیجه با حکومت ایران می تواند جنگی غیرقابل مهار در ابعادی بمراتب گسترده‌تر را برانگیزد.

لیبراسیون می افزاید که در این زمینه آمریکا و متحدان آن پیام ها و هشدارهای مستقیمی برای حزب‌الله لبنان فرستاده‌اند. در این بین، به نوشتۀ لیبراسیون پرسش ها و تردیدهای جدی درباره نقش و راهبرد جمهوری اسلامی از طریق نیروهای نیابتی و متحدش به قوت خود باقی است و از این منظر حمایت‌های لجستیکی حکومت ایران از گردان‌های عزالدین قسام، شاخۀ نظامی سازمان حماس، کانون مباحثات را تشکیل می‌دهد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا