بین‌المللی

کره شمالی: بحران غرب آسیا ناشی از سلطه‌طلبی آمریکاست

خبرگزاری رسمی کره شمالی با رد شایعه ارسال سلاح برای مقاومت فلسطین، انتشار این شایعات را تلاش آمریکا برای فرار از مسئولیت سیاست های اشتباه در قبال غرب آسیا اعلام کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی(کی. سی. ان. ای)، ادعای رسانه های آمریکایی درباره استفاده از سلاح های این کشور توسط مقاومت فلسطین را رد کرد و نوشت: هدف از انتشار این شایعات بی اساس این است که بحران جاری در خاورمیانه که ناشی از سیاست های سلطه گرایانه آمریکاست را به گردن یک کشور سوم بیاندازند.

پیشتر، رسانه دولتی کره شمالی، اسرائیل را به دلیل خونریزی در غزه محکوم کرده بود.

رسانه های کره شمالی درباره جنگ غزه نوشته بودند: جامعه بین‌المللی بر این باور است این درگیری نتیجه اقدامات جنایتکارانه مستمر اسرائیل علیه مردم فلسطین بوده و راه اصلی برون رفت از آن، برپایی کشور مستقل فلسطین است.

حملات اسرائیل به غزه شدت گرفته و تا کنون یک هزار و ۵۳۷ فلسطینی در حملات اسرائیل به غزه شهید و ۶ هزار و ۶۱۲ نفر نیز زخمی شدند.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب غربی فلسطین) علیه مواضع اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

با آغاز عملیات و حملات نیروهای مقاومت فلسطین فقط در ۲۰ دقیقه، ۵ هزار راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها روانه شد و هم‌زمان با آن پاراگلایدرهای حماس بر فراز سرزمین‌های اشغالی به پرواز درآمدند تا آسمان برای اشغالگران ناامن‌تر از همیشه شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا