حقوق بشر

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت یونس آزادبر در زندان لاکان رشت

یونس آزادبر، شهروند بازداشتی علیرغم حال نامساعد جسمی، شصت و هشت روز است که به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “آقای آزادبر از بیماری صرع و مشکلات گوارشی رنج میبرد. علیرغم تایید پزشک متخصص مبنی بر ارجاع پرونده پزشکی وی به پزشکی قانونی، مسئولین مربوطه با سنگ اندازی از این اقدام ممانعت به عمل آورده اند.”

به گفته این منبع مطلع، “پس از پیگیری های خانواده آقای آزادبر، وی نهایتا توسط پزشک متخصص شخصی خود معاینه شد. پس از آزمایشات انجام شده و گرفتن نوار مغز، دکتر حال جسمی وی را نامناسب توصیف کرد و دوز داروهای وی را افزایش داده است. با این وجود خانواده او نگران وضعیت جسمانی وی در زندان هستند.”

این شهروند بازداشتی، در تاریخ هشتم مهرماه، به دلیل حال نامناسب جسمی از زندان لاکان رشت به بیمارستان منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ یازدهم مهرماه از بیمارستان مرخص و به زندان بازگردانده شد.

یونس آزادبر، صبح روز بیست و هشتم تیرماه سال جاری، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در شهر سنگر بازداشت شد. ماموران که هشت تن از جمله یک مامور زن بودند، در حین بازداشت، اقدام به تفتیش منزل این شهروند کردند.

آقای آزادبر پس از هشت روز از زمان بازداشت، در یک تماس تلفنی با خانواده خود، از انتقالش به بند میثاق زندان لاکان رشت خبر داد.

در تاریخ ۹ شهریورماه، آقای آزادبر بدون اطلاع قبلی و با اعمال خشونت از زندان لاکان رشت به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنگر منتقل شد. در جریان این جلسه که بدون حضور رامین صفرنیا و قاسم بزرگ زاده، وکلای انتخابی آقای آزادبر برگزار شد، وی از بابت اتهامات “محاربه”، تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام به دفاع از خود پرداخته بود.

کماکان از مصادیق اتهامی آقای آزادبر اطلاعی در دست نیست.

یونس آزادبر، ۶۰ ساله و ساکن شهر سنگر از توابع شهرستان رشت است. وی پیشتر به واسطه فعالیتهای خود سابقه محکومیت را داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا