حقوق بشر

زندان وکیل‌آباد مشهد؛ کارشکنی در انتقال یک زندانی به بیمارستان به مرگ منجر شد

محمدحسن نوتی‌زهی، زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد در حالی که پس از حمله قلبی در وضعیت بسیار وخیمی قرار داشته، به علت عدم انتقال به مراکز درمانی، در بهداری این زندان جانباخت.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز دوشنبه ١٧ مهر ماه ۱۴۰۲ (٩ اکتبر ۲۰۲۳)، محمدحسن نوتی‌زهی، زندانی بلوچ و اهل دهستان چشمه زیارت از توابع زاهدان، بعد از کارشکنی مسئولان زندان وکیل‌آباد مشهد در انتقال به بیمارستان، به علت وخامت وضعیت سلامت ناشی از سکته قلبی، جانش را از دست داد.

به نوشته حال‌وش، این زندانی که ٣٩ ساله و پدر چهار فرزند بوده، پس از دو ساعت نگهداری در بهداری زندان جان خود را از دست داده است.

عدم انتقال محمدحسن نوتی‌زهی به مراکز درمانی خارج از زندان در حالی بوده که بهداری زندان وکیل‌آباد مشهد، امکاناتی ابتدایی در حد کمک‌های اولیه و بسیار جزئی دارد و همچنین، فاقد کادر درمان و تجهیزات مناسب برای رسیدگی به بیماری‌هایی مانند ایست قلبی است.

قابل ذکر است که، محمدحسن نوتی‌زهی، نزدیک به دو سال پیش در شهر طبس خراسان جنوبی، با اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر بازداشت و توسط دادگاه انقلاب مشهد به اعدام با یک درجه تخفیف محکوم شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا