حقوق بشر

تمدید قرار بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت سه شهروند در زندان شیبان اهواز

فواد چوبین، دانیال خانه زر و ایمان خدری، علیرغم گذشت بیش از شش ماه از زمان بازداشت، به صورت بلاتکلیف در زندان شیبان اهواز بسر میبرند. اخیرا قرار بازداشت این شهروندان توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ایذه به مدت دو ماه دیگر تمدید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فواد چوبین، دانیال خانه زر و ایمان خدری، علیرغم گذشت صد و هشتاد و هشت روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان شیبان اهواز بسر میبرند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروندان به هرانا اطلاع داد: “مورخ بیست و دوم مهرماه سال جاری قرار بازداشت آقایان چوبین، خانه زر و خدری، توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ایذه به مدت دو ماه دیگر تمدید شده است.”

هرانا پیشتر طی گزارشی به تمدید قرار بازداشت این شهروندان پرداخته بود.

دانیال خانه زر، ایمان خدری و کیسان شهابی پیشتر در تاریخ بیست و دوم فروردین ۱۴۰۲، به همراه فواد چوبین، دایی آرتین رحمانی توسط نیروهای امنیتی در ایذه بازداشت و سپس از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام شده بودند.

از این میان کیسان شهابی در تاریخ شانزدهم مردادماه، با تودیع وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

کیسان شهابی و فواد چوبین شهروندان ساکن ایذه و ایمان خدری و دانیال خانه زر ساکن مسجدسلیمان و مجرد هستند.

آرتین رحمانی، نوجوان متولد ۱۳۸۴ در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در ایذه، بر اثر شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا