حقوق بشر

سقز؛ بازداشت ناصر سرگران، وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه

ناصر سرگران در سال ١٣٧٢ در اثر انفجار مین بینایی هر دو چشم خود را از دست داد. وی فارغ‌التحصیل دکترای رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه تهران و تز دکترای خود را به موضوع «حق دسترسی قربانیان انفجار مین به خدمات توان‌بخشی» اختصاص داده است.

ناصر سرگران، وکیل، مدرس دانشگاه و فعال حقوق افراد دارای معلولیت روز چهارشنبه ۱۹ مهر در منزل خانوادگی خود در شهر سقز از سوی ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است.

شبکه حقوق بشر کردستان مطلع شده است که روز چهارشنبه ۱۹ مهر، ماموران اداره اطلاعات با مراجعه به منزل خانوادگی این وکیل دادگستری، بدون ارائه حکم قضایی اقدام به بازداشت وی کرده‌اند.

وی از زمان بازداشت تاکنون یک تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌اش داشته و از نگهداری خود در یک بازداشتگاه امنیتی در سنندج خبر داده است.

از اتهامات مطرح شده علیه این وکیل دادگستری تاکنون اطلاعی به دست نیامده است. وی همچنین از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده است.

ناصر سرگران در سال ١٣٧٢ در اثر انفجار مین بینایی هر دو چشم خود را از دست داد. وی فارغ‌التحصیل دکترای رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه تهران و تز دکترای خود را به موضوع «حق دسترسی قربانیان انفجاری مین به خدمات توان‌بخشی» اختصاص داده است..

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا