بین‌المللی

بمباران المعمدانی؛ فون‌درلاین نیز از محکوم کردن جنایات اسرائیل طفره رفت

رئیس کمیسیون اروپا با چشم‌پوشی از جنایات اسرائیل در کشتن غیرنظامیان غزه، بار دیگر از سفرش به سرزمین‌های اشغالی دفاع و با این رژیم ابراز همبستگی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از یورو نیوز، اورسلا فون در لاین روز چهارشنبه در جلسه با نمایندگان پارلمان اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا تلاش‌های خود را برای محافظت از غیرنظامیان در نوار غزه ۲ برابر کنند.

وی پیشتر در سفر به تل‌آویو از آنچه حق رژیم اسرائیل برای دفاع از خود در برابر حماس ادعا کرده بود، حمایت کرد و امروز نیز بار دیگر از انجام این سفر دفاع کرد.

بر اساس گزارش یورونیوز، صحبت‌های فون‌درلاین در حالی بیان شده که اقدامات کمیسیون اروپا در ۱۰ روز گذشته انتقادات بسیاری را به دلیل حمایت این اتحادیه از اسرائیل به دنبال داشته است.

رئیس کمیسیون اروپا در جلسه امروز خود در استراسبورگ حمله به بیمارستان غزه را تراژدی عنوان کرد و گفت: صحنه های بیمارستان الاهلی (المعمدانی) وحشتناک و ناراحت کننده است. هیچ بهانه ای برای هدف قرار دادن بیمارستانی پر از غیرنظامیان وجود ندارد.

این مقام ارشد پارلمان اروپا گفت: همه حقایق باید ثابت شود و مسئولان باید پاسخگو باشند. در این ساعت غم انگیز، همه ما باید تلاش خود را برای محافظت از غیرنظامیان در برابر خشم این جنگ مضاعف کنیم.

بر اساس این گزارش، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقایسه با فون در لاین، موضع انتقادی تری در مورد حمله نظامی اسرائیل به نوار غزه اتخاذ کرده است.

وی به نمایندگان پارلمان اروپا گفت: حق دفاع از خود، مانند هر حق دیگری، محدودیت‌هایی دارد. در این مورد، این محدودیت‌هایی است که توسط قوانین بین‌المللی و به‌ویژه قوانین بین‌المللی بشردوستانه تعیین شده است.

بورل ادامه داد: محکوم کردن یک تراژدی نباید ما را از محکومیت فاجعه دیگر باز دارد. ابراز همدردی با قربانیان حملات تروریستی نباید مانع از نشان دادن احساساتمان نسبت به سایر کشته شدگان شود.

به گزارش ایرنا، اشغالگران اسرائیلی سه شنبه شب و در اقدامی جنایتکارانه با بمباران بیمارستان «المعمدانی» غزه بیش از یک‌هزار فلسطینی از جمله صدها کودک را به شهادت رساندند. این اقدام وحشیانه با محکومیت گسترده از سوی کشورهای اسلامی مواجه شده است.

این درحالیست که دولت‌های غربی بدون محکوم کردن این حادثه هولناک، به واکنش‌های انفعالی درباره غیرقانونی بودن کشتار غیرنظامیان، بسنده کرده‌اند. آن‌ها از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ضمن محکوم کردن نیروهای مقاومت، با اسرائیل اعلام همبستگی کرده‌ و چشمان خود را به روی هزاران کشته و زخمی در نوار غزه بسته‌اند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا