حقوق بشر

اعزام به بیمارستان اسماعیل عبدی از زندان کچویی کرج

اسماعیل عبدی، محبوس در زندان کچویی کرج در پی افزایش دردهای مزمن و خواب‌رفتگی هر دو دست‌ وی به بیمارستان خارج از زندان اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ـ بر اساس این گزارش، در پی افزایش دردهای مزمن و خواب‌رفتگی هر دو دست‌ وی، اسماعیل عبدی به بیمارستان مدنی کرج اعزام و سی‌تی‌اسکن بر روی دست‌های او انجام شد.

در این گزارش آمده است که به دلیل عدم حضور پزشک متخصص، نتیجه سی‌تی‌اسکن نا مشخص مانده است.

اسماعیل عبدی در تیرماه ۱۳۹۴ زمانی که برای پیگیری علت ممنوع الخروج بودن خود به دادسرای اوین مراجعه کرده بود پس از ساعت ها بازجویی، بازداشت شد. وی پس از گذشت شش ماه از بازداشت توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به شش سال حبس که پنج سال از آن قابل اجرا بود، محکوم شد.

وی در حالیکه ماه های پایانی دوران محکومیت پنج سال حبس خود از بابت پرونده پیشین در زندان سپری می کرد، در سال ۹۹ با اجرای حکم ده سال حبس مواجه شد که در سال ۱۳۹۰ صادر و به حالت تعلیق در آمده بود.

در آبان ماه ۱۴۰۱، شعبه نهم دیوان‌ عالی کشور، حکم ده سال حبس اسماعیل عبدی را نقض و پرونده را به شعبه هم عرض در دادگاه انقلاب تهران ارجاع داده بود.

رامین صفرنیا، وکیل آقای عبدی در خصوص آخرین وضعیت پرونده این فعال صنفی معلمان گفته بود:‌ علیرغم گذشت بیش از هشت ماه از پذیرش درخواست اعاده دادرسی آقای عبدی در شعبه نهم دیوان عالی کشور، اصل پرونده به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب ارجاع داده نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا