بین‌المللی

آمریکا بطور تلویحی لبنان را به کشیده شدن به درگیری حماس و اسرائیل تهدید کرد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با نخست وزیر موقت لبنان، بیروت را تلویحا تهدید کرد که منافعش تحت تاثیر کشیده شدن به درگیری‌ها میان حماس و رژیم اسرائیل قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه آمریکا روز شنبه به وقت محلی برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۲۹ مهرماه جاری اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه با نجیب میقاتی نخست وزیر موقت لبنان روز گذشته گفت و گو کرد تا بر حمایت ایالات متحده از مردم لبنان تاکید کرده و به نگرانی فزاینده نسبت به افزایش تنش در امتداد مرز جنوبی لبنان اشاره کند.

وزارت خارجه آمریکا افزود: «وزیر امور خارجه ایالات متحده بر اهمیت احترام به منافع مردم لبنان تاکید کرد که تحت تاثیر کشیده شدن لبنان به درگیری ناشی از حمله تروریستی حماس به اسرائیل قرار خواهند گرفت.»

وزیر امور خارجه بر اهمیت احترام به منافع مردم لبنان تاکید کرد که درصورت کشیده شدن لبنان به درگیری ناشی از حمله تروریستی حماس به اسرائیل تحت تاثیر قرار می گیرد.

وزارت خارجه آمریکا افزود: بلینکن به خانواده‌های غیرنظامیان لبنانی که به طور فجیعی جان خود را در نتیجه درگیری از دست داده‌اند، تسلیت گفت و بر حمایت مستمر ایالات متحده از نیروهای مسلح لبنان و نیروهای امنیت داخلی بعنوان تنها تضمین کنندگان مشروع ثبات و تمامیت ارضی لبنان تاکید کرد.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیرکننده ای را با نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، حزب الله لبنان طی روزهای اخیر و در پی حملات رژیم اسرائیل در نوار غزه و به خاک و خون کشیدن شمار زیادی از فلسطینیان در این شهر، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک نشین در این مناطق شده است.

عصر جمعه حزب الله اعلام کرد که پایگاه های صهیونیستی رمثه، زبدین، رادار، رویسات القرن و رویسات العلم را با موشک ‌و سلاح مناسب هدف قرار داده است.

شیخ نعیم قاسم ، معاون دبیرکل حزب الله لبنان نیز با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین باعث رسوایی غرب شده، گفته است: ما باید با این استکبار مقابله کنیم و آمریکا باید بداند که عواقب هر اتفاقی که می‌افتد را به دوش می‌کشد. کاری که ما اکنون در جنوب لبنان انجام می‌دهیم، مرحله‌ای است که با رویارویی سازگار است و اگر موضوع بیش از آن ایجاب کند، این کار را خواهیم کرد. دشمن امروز سردرگم است که چه باید بکند.

این مقام حزب الله لبنان افزوده است: اگر دشمن بیشتر مداخله کند، تنش گسترش می‌یابد و ما به کسانی که با ما تماس می‌گیرند، می‌گوییم که باید ابتدا تجاوز را متوقف کنند تا درگیری گسترش نیابد. ما موظف به شفاف سازی نقشه خود نیستیم، دشمن باید به شکستی که خورده راضی باشد؛ چرا که در غیر این صورت شکست بزرگتری خواهد خورد و امیدی به پیروزی ندارد.

شیخ نعیم قاسم درباره تهدیدهای مداوم ارتش رژیم اسرائیل به آغاز حمله زمینی به غزه نیز تصریح کده است: ورود زمینی اسرائیل به غزه گورستان دشمن خواهد بود و ما چاره‌ای جز پیروزی نداریم و آنها گزینه‌ای جز شکست ندارند.

وی همچنین تاکید کرده است : اگر حزب‌الله در این رویارویی نبود، سه لشکر اسرائیلی که مشغول درگیری با حزب‌الله هستند، روبه‌روی غزه صف‌آرایی می‌کردند. تلاش می‌کنیم تا حد امکان به گونه‌ای کار کنیم که دشمن را تضعیف کند و به او بفهماند که ما آماده و حاضر هستیم. ما تماس‌های زیادی برای جلوگیری از مداخله حزب‌الله در این تجاوزات دریافت کردیم، اما اکنون در قلب نبرد هستیم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا