جوانان

پلمپ محل کسب و کار مردم؛ تجاوز حکومت به اموال عمومی

پلمپ بسیاری از اماکن صنفی، فروشگاه‌ها، مجتمع‌های گردشگری، هتل‌ها، اماکن تجاری، اداری، و شرکت‌های اینترنتی به بهانه‌های مختلف ادامه دارد و اعتراض شهروندان، مانع این تجاوز سیستماتیک حکومت به اموال عمومی نشده است….

▫️در هفته اخیر شماری از کافه‌ها، کافه کتاب‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی در شهرهای تهران، مشهد، بابلسر، رشت، املش و دیگر شهرهای ایران به اتهام «عدم رعایت حجاب» و «انتشار تصاویر هنجارشکنانه در فضای مجازی» پلمب شده‌اند.

▫️دو کافه رستوران «ماسو» و «ژوته» در بابلسر، ۲۶مهر به‌اتهام رعایت نکردن حجاب اجباری پلمب شدند. در مشهد نیز کافه «پاتریک» با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود، خبرها درباره پلمب این کافه را تایید کرد. «کافه کتاب ارغوان» در منطقه طرقبه مشهد نیز از دوشنبه۲۴مهر پلمب شده است.

▫️هم‌زمان در تهران پلمب کافه‌ها ادامه دارد. در تازه‌ترین خبر، «کافه کلاسیک» به‌اتهام «عدم رعایت عفاف و حجاب» از سوی نیروهای اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی پایتخت پلمب شده است. بستن کافه‌ها و رستوران‌ها حتی به شهرهای کوچک هم گسترش یافته، چنانکه فرمانده انتظامی املش از پلمپ یکی از کافه رستوران‌های این شهر خبر داد. یک باشگاه ورزشی در دیلمان رشت هم به اتهام «هنجارشکنی متصدی آن در فضای مجازی» تعطیل شده است.

▫️در خبری دیگر، بیست واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در شهر گرگان در روز چهارشنبه ۲۶مهر پلمپ شد. این تعداد در روزهای بعد افزایش پیدا کرده و حداقل پانزده واحد صنفی دیگر هم تعطیل شده‌اند.

روزنامهٔ اعتماد گزارش داده است که با پلمب هرفروشگاه و واحد صنفی صدها فروشنده، کارگر و میهماندار و نظایر آن بدون داشتن پشتوانهٔ مالی منبع درآمدشان را از دست داده و با ضربه‌های واپس‌گرایان به ‌درهٔ فقر پرتاب می‌شوند. مقاومت علیه ارتجاع و حجاب اجباری مبتنی بر خواست و ارادهٔ مردم میهن ما به‌ویژه دختران و زنان است. طرح برخورد با کشف حجاب و پلمب واحدهای صنفی هرگز نمی‌تواند ارادهٔ مردم ما و پیشاپیش آنان زنان ایران را درهم بشکند. زنان دلیر میهن ما با مقاومت در برابر حجاب اجباری رژیم را به‌زانو درخواهند آورد. این مقاومت باید با اعتراض زحمتکشانی که با پلمب واحدهای صنفی درآمد و امنیت شغلی‌شان را از دست می‌دهند پیوند خورده و تقویت جنبش زن زندگی آزادی را موجب گردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا