بین‌المللی

نخستین رزمایش هوایی آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی

نیروی هوایی کره‌جنوبی امروز از برگزاری نخستین رزمایش هوایی سه‌جانبه خود با آمریکا و ژاپن به بهانه تهدیدات هسته‌ای کره شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی نخستین رزمایش هوایی سه‌ جانبه خود را امروز یکشنبه برگزار کردند.

بر اساس اعلام این رسانه، نیروی هوایی کره جنوبی اعلام کرد که ارتش این کشور روز یکشنبه همراه با ایالات متحده و ژاپن نخستین رزمایش هوایی سه جانبه خود را به بهانه تهدیدات هسته‌ ای رو به افزایش کره شمالی برگزار کرد.

در بیانیه نیروی هوایی کره جنوبی که به همین مناسبت منتشر شد، ادعا شده است: در این رزمایش که در راستای توافق سه کشور برای تعمیق همکاری‌ های نظامی مشترک و تقویت توانمندی‌ های نظامی در جهت مقابله با تهدیدهای هسته‌ ای و موشکی کره شمالی برگزار شد، یک بمب افکن آمریکایی ب- ۵۲ با قابلیت حمل بمب اتمی به همراه جنگنده‌ های کره جنوبی و ژاپن مشارکت داشتند.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورو نیوز، هر چند این سه کشور گه گاه مانورهای دریایی سه جانبه‌ ای را برگزار می‌ کنند، اما رزمایش امروز نخستین رزمایش هوایی سه جانبه آن ها به شمار می‌ رود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا