حقوق بشر

تهدید به قتل زهرا سعیدیان‌جو از اعضای خانواده‌های دادخواه

زهرا سعیدیان‌جو، خواهر میلاد سعیدیان‌جو، از جانباختگان جنبش ژن، ژیان، ئازادی در ایذه، توسط افراد موتورسوار به قتل تهدید شده است. وی تابستان سال جاری برای مدت یکماه توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده بود.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز شنبه ٢٩ مهر ماه ١۴٠٢ (٢١ اکتبر ٢٠٢٣)، زهرا سعیدیان‌جو، خواهر میلاد سعیدیان‌جو و عضو خانواده‌های دادخواه ایذه از سوی افراد ناشناسی مورد تهدید مرگ قرار گرفت.

زهرا سعیدیان‌جو، همزمان با تهدید شدنش در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: “من اعلام می‌کنیم هیچ مشکل جسمی و روانی ندارم. کاملاً سالم و سلامت هستم و قصد خودکشی ندارم. در تمام سال‌های زندگی بیماری خاصی نداشته و عمل (پزشکی) هم انجام نداده‌ام”.

قابل ذکت است که اخیراً این عضو خانواده‌های دادخواه، پس از آنکه از زندان آزاد شده بود، از محل کار خود در بیمارستان‌های ”کودکان مفید” و ”کیان” تهران نیز، برای همیشه اخراج شده است.

زهرا سعیدیان‌جو، روز یکشنبه ١٨ تیر ماه ۱۴۰۲ (٩ جولای ۲۰۲۳)، توسط نیروهای حکومتی در تهران بازداشت و در نهایت چهارشنبه ۱۸ مرداد، پس از یک ماه بازداشت با وثقیه یک ملیارد تومانی و موقتاً از زندان سپیدار اهواز آزاد شد.

وی پیشتر و به همراه چند تن از اعضای خانواده خود نیز بازداشت شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا