بین‌المللی

بورل: باید به فکر فلسطینی‌های بی‌گناه باشیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد که باید به فلسطینی‌های بی‌گناهی که در جنگ غزه کشته می‌شوند، فکر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: ما وضعیت غزه را بررسی می‌کنیم و اولویت‌های ما ورود کمک‌های بشردوستانه است. باید سوخت و لوازم مورد نیاز برای فعالیت بیمارستان‌ها در غزه را وارد کرد.

وی گفت: باید به دنبال یک راهکار سیاسی برای حل نزاع میان فلسطین و اسرائیل باشیم اما اولویت ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه است. باید به فکر فلسطینی‌های بی‌گناهی که کشته می‌شوند باشیم چراکه آن‌ها قربانی هستند.

از سوی دیگر ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در تماس تلفنی با بورل بر لزوم متمرکز شدن بر توقف جنگ در غزه و حمایت از غیرنظامیان و رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه تأکید کرد.

الصفدی هشدار داد که ادامه این جنگ و عدم درخواست بین‌المللی برای توقف آن این فکر را در میان ملت‌ها ایجاد می‌کند که این یک جنگ غربی-عربی اسلامی است.

درحالی جنگ و حملات متجاوزانه اسرائیل به نوار غزه همچنان ادامه دارد و عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین علیه اراضی اشغالی وارد هفدهمین روز خود شده است، رادیو ارتش اسرائیل امروز(دوشنبه) اعلام کرد، این رژیم با درخواست واشنگتن برای به تأخیر انداختن حمله زمینی به غزه تا زمان رسیدن نیروهای آمریکایی اضافی موافقت کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا