جوانان

انفجار در غرب کابل

روزنامه «اطلاعات روز» چاپ افغانستان به نقل از برخی ساکنان منطقه دشت برچی در غرب کابل نوشته است که انفجاری حوالی ساعت ۷:۳۰ پنج‌شنبه شب چهارم آبان در سالن ورزشی «ملت» رخ داده است….

گفته می‌شود که هنگام وقوع این انفجار افراد زیادی در این سالن ورزشی حضور داشته‌اند. ساکنان می‌گویند که طالبان منطقه انفجار را مسدود کرده‌اند و اجازه نزدیک‌شدن به این محل را به کسی نمی‌دهند. در ویدئوهایی که از محل این انفجار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، صدای پشت سرهم آمبولانس شنیده و آتش‌سوزی در یک ساختمان دیده می‌شود. «اطلاعات روز» از قول منابع محلی می‌گویند که هر روز در شیفت شام این کلوپ بوکس، بین ۵۰ تا ۷۰ نفر در آنجا تمرین می‌کردند.

از سوی دیگر، روزنامه «۸صبح» چاپ افغانستان نوشته که هنگام وقوع انفجار، دست‌کم ۲۰۰ ورزشکار در حال تماشای مسابقه بودند. شمار دقیق تلفات این انفجار هنوز مشخص نیست. به گزارش «۸صبح» تاکنون، پیکر چهار کشته و ۲۷ زخمی به بیمارستان‌های امیری و محمدعلی جناح منتقل شده‌اند. طالبان تنها جان باختن دو نفر و زخمی شدن ۹ تن دیگر را در این انفجار تأیید کرده‌اند. طالبان همچنین به مسئولان بیمارستان‌ها دستور دادند تا از ارائه آمار قربانیان این حادثه بدون هماهنگی با این گروه خودداری کنند. در همین حال، برخی از نزدیکان زخمی‌های این انفجار می‌گویند که طالبان اجازه ندادند تا آن‌ها وارد بیمارستان محمدعلی جناح شوند و به زخمی‌ها خون اهدا کنند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا