جوانان

رد صلاحیت گسترده و غیرقانونی دانشجویان در انتخابات انجمن‌های علمی دانشگاه شهید بهشتی.

فشارها و دخالت‌ غیرقانونی حراست دانشگاه این بار دامن انجمن‌های علمی دانشجویی را گرفته است. در لیست منتشر شده از کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات انجمن‌های علمی دانشکده‌ها، اسامی تعداد انبوهی از ثبت‌نام‌کنندگان دیده نمی‌شود. اکثر این افراد درحالی رد صلاحیت شده‌اند که هیچ‌گونه محکومیت انضباطی نداشته و تمامی شرایط قانونی ثبت نام و نامزدی در انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی را دارا بوده‌اند و احتمالا به بهانه فعالیت سیاسی یا دانشجویی یا عدم رعایت پوشش مدنظر دانشگاه رد صلاحیت شده‌اند….

این در حالی‌است که طبق قانون، معاونت فرهنگی برای تایید صلاحیت‌ها تنها باید آراء کمیته انضباطی دانشگاه را به رسمیت بشناسد، اما به دلایل نامشخص صلاحیت عده زیادی از دانشجویان را رد کرده است.
مطابق آیین‌نامه برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی، آراء کمیته انضباطی تنها مرجع مورد تایید برای اخذ صلاحیت دانشجویان است و استناد به هرگونه گزارش غیررسمی برای رد صلاحیت دانشجویان، اقدامی غیرقانونی است. همچنین معاونت فرهنگی مطابق قانون می‌بایست به اعتراضات دانشجویان رد صلاحیت شده رسیدگی کرده و دلیل عدم تایید را به صورت مکتوب به آنان اطلاع دهد، اما نه تنها هیچ گونه فرصت و محل و بستری جهت ثبت شکایات و اعتراضات دانشجویان پیش‌بینی نشده، که از قضا اسامی نیز زمانی اعلام شده است که دانشگاه با تعطیلات پایان هفته خود روبروست.

به نظر میرسد اقدام برای حذف تمامی نهادهای دانشجویی، در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا