زنان

عدم اجازه به مردان برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان زن!

طالبان در زلزله هم دست‌بردار زنان نبود

زنان در این زلزله، اجازه امدادرسانی نداشتند و حتی کسانی که زیرآوار بودند هم نمی‌توانستند توسط افرادی غیر از محارم خود خارج شوند. آن‌ها کسی را نداشتند که از زیرآوار بیرون‌شان آورد و به‌همین‌دلیل تعداد قربانیان این زلزله از میان زنان بالا بود.

طالبان در زلزله هم دست‌بردار زنان نبود

رویداد۲۴ روزنامه هم میهن در گزارشی از عدم اجازه طالبان برای امدادرسانی به زنان زلزله‌زده در زمین‌لرزه هرات خبر داده است!

به گزارش هم میهن، در همان روزهای اول زلزله، سازمان ملل متحد اعلام کرد که ۹۰درصد کشته‌شدگان زلزله ۷ اکتبر افغانستان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. آنطور که روایت می‌شود، برخی از مردان از دست زدن به زنان زخمی یا مرده خودداری کرده بودند. فعالان اجتماعی همچنین می‌گویند، محدودیت‌های طالبان مانع از تلاش‌های پزشکی برای کمک به مجروحان شد. برخی اعلام کردند که طالبان، پزشکان مرد را از معالجه بیماران زن منع کرد. شاهدان عینی در بیمارستان‌ها پس از زلزله می‌گویند شمار زیادی از زنان مجروح شده‌اند، اما تعداد بسیار کمی کادر پزشکی برای رسیدگی به نیازهای آنها وجود دارند.

این روزنامه افزوده است: زنان در این زلزله، اجازه امدادرسانی نداشتند و حتی کسانی که زیرآوار بودند هم نمی‌توانستند توسط افرادی غیر از محارم خود خارج شوند. آنها کسی را نداشتند که از زیرآوار بیرون‌شان آورد و به‌همین‌دلیل تعداد قربانیان این زلزله از میان زنان بالا بود. خبرها حکایت از این دارد که تعداد زیادی از زنان به دلیل نبود یک محرم، از شدت خونریزی جان‌شان را از دست دادند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا