گوناگون

ادامه همبستگی مردم جهان با فلسطین

مردم جهان از شرق تا غرب در حمایت از مردم فلسطین که هدف حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفتند، تجمع‌های گسترده‌ای را برگزار و جنایات اسرائیل را محکوم کردند….

در یکی از بزرگ‌ترین راهپیمایی‌ها، در لندن، جمعیت زیادی در مرکز شهر گردآمده و راهپیمایی کردند. راهپیمایان از دولت ریشی سوناک خواستند برای آتش بس اقدام کند. یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات به رویترز گفت: ابرقدرت‌ها در حال بازی هستند و به اندازه ی کافی تلاش نمی کنند، به همین دلیل است که ما اینجا هستیم: ما خواستار آتش‌بس هستیم، خواستار حقوق فلسطینی‌ها، حق موجودیت، زندگی، حقوق بشر و همه حقوق دیگر آن ها هستیم.» او افزود: “این خواست ها مربوط به حماس نیست، حفاظت از جان فلسطینیان است.” پلیس محدودیت‌هایی را در اطراف سفارت اسرائیل اعمال کرد. راهپیمایی روز شنبه عمدتاً مسالمت آمیز بود، اما پلیس اعلام کرد که ۹ نفر را دستگیر کرده است: دو نفر برای حمله به افسران و هفت نفر به دلیل نقض نظم عمومی. مقامات پلیس شرکت کنندگان را بین ۵۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ نفر تخمین زدند.

به گزارش ایرنا، در مالزی، جمعیت زیادی از تظاهرکنندگان در مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور شعار سر دادند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یک راهپیمایی بزرگ در استانبول، خطاب به صدها هزار نفر از هوادارانش گفت که اسرائیل یک اشغالگر است. او موضع خود را در مورد حماس تکرار کرد. اردوغان این هفته به دلیل اینکه این گروه شبه نظامی را “جنگجویان آزادی” خواند، با انتقاد شدید اسرائیل مواجه شد.

مردم عراق در تظاهراتی در بغداد شرکت کردند.

معترضان فلسطینی در الخلیل در کرانه ی باختری رود اردن، روز شنبه خواستار تحریم جهانی محصولات اسرائیل شدند. آنها شعار می دادند: «در کشتار کودکان فلسطین سهیم نباشید».

در سایر نقاط اروپا، مردم از جمله در کپنهاگ، رم و استکهلم به خیابان آمدند.

برخی از شهرهای فرانسه از زمان آغاز جنگ، راهپیمایی ها را ممنوع کرده اند، با وجود ممنوعیت در پاریس، تجمعی برگزار شد. صدها نفر نیز در شهر جنوبی مارسی راهپیمایی کردند.

در ولینگتون، پایتخت نیوزیلند، هزاران نفر با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهایی با مضمون «فلسطین آزاد» به سمت پارلمان راهپیمایی کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا