بین‌المللی

هشدار آلمان درباره جنگ احتمالی در اروپا

وزیر دفاع آلمان ضمن هشدار درباره «خطر جنگ در اروپا» اظهار داشت: جامعه و نیروهای مسلح آلمان باید برای جنگی احتمالی آماده باشند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بوریس پیستوریوس گفت: جنگ روسیه و اوکراین یک نقطه عطف تاریخی برای آلمان است که باید «تغییر ذهنیتی» در سیاست و جامعه [مردم آلمان] ایجاد کند.

وزیر دفاع آلمان به شبکه زد.دی.اف (ZDF) آلمان اظهار داشت: باید با این موضوع کنار بیاییم که خطر [وقوع] جنگ در اروپا ممکن است وجود داشته باشد و این بدان معنی است که باید برای جنگ آماده شویم.

پیستوریوس با تاکید بر اینکه «باید برای دفاع از خود آمادگی پیدا کنیم»، گفت: نیروهای مسلح آلمان و مردم را باید برای آن [جنگ احتمالی] آماده کنیم.

این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات گفت: آلمان باید هزینه‌های دفاعی خود را افزایش دهد و نیروهای مسلح خود را نوسازی کند تا بتواند چالش‌های امنیتی جدید را برطرف سازد.

به گزارش ایرنا، از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، آلمان بارها بسته‌های حمایتی و تسلیحات نظامی به کی‌یف ارائه کرده است.

پیستوریوس پیشتر با تکرار پیام همبستگی اولاف شولتس صدر اعظم این کشور از اسرائیل در دیدار وی از سرزمین های اشغالی گفته بود: آلمان در کنار اسرائیل است.

دولت آلمان اعلام کرده است که قصد دارد در جریان تشدید جنگ بین حماس و اسرائیل، ارسال سلاح به سرزمین‌های اشغالی را در اولویت قرار دهد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا