جوانان

ادامه تجمع دانشجویان دانشگاه هنر برای استعفای رییس دانشگاه

دانشجویان دانشگاه هنر ساعت ۱۳ امروز سه شنبه ۲۶ آذر ماه رو به روی ساختمان حوزه ریاست دانشگاه دست به تجمع زدند و خواستار استعفای سعید کشن فلاح رئیس این دانشگاه شدند.به گزارش آینده، در این تجمع شعارهایی چون «رئیس بی لیاقت استعفا استعفا» و نیز شعارهایی علیه رییس حراست دانشگاه سر داده شد و دانشجویان معترض خواستار برچیده شدن فضای امنیتی در دانشگاه شدند…

طبق گزارش ها از صبح امروز فضای امنیتی سنگینی بر دانشگاه حاکم شده بود و به انحا مختلف از تلفن گرفته تا احضار، دانشجویان تهدید شدند تا دست به اعتراض نزنند. حتی در حین تجمع نیز توسط مامورین حراست برای ایجاد ارعاب از تمام دانشجویان فیلم و عکس گرفته شد.

تجمع امروز در ادامه تجمع روز شنبه ۲۳ آذر شکل گرفت و دانشجویان همچنان برخواسته خود که استعفای رییس دانشگاه است پافشاری می کنند. در تجمع روز شنبه نامه ای خطاب به دکتر فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری قرائت شد که در آن دانشجویان خواستار حضور کمیته ای از وزارت علوم برای بررسی وضعیت دانشگاه، برکناری رییس فعلی و انتخاب رئیسی جدید از میان اعضای خوشنام هیئت علمی دانشگاه شده بودند. این نامه در تجمع امروز نیز قرائت شد و به امضای دانشجویان رسید.

همچنین دانشجویان و نمایندگان آنها تاکید کردند تا رسیدن به مطالباتشان دست به اعتراض خواهند زد و در صورتی که این امر تحقق پیدا نکند کلاس های درس را تعطیل نموده و از حضور در امتحان ها خودداری خواهند کرد.

***
تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و اعتراض به مدیریت دانشگاه
پس از گفتگوهایی که بین دانشجویان صورت گرفت، ۷ تن از دانشجویان به عنوان نماینده در حوزه‌های “انجمن اسلامی”، “احکام انضباطی”، “نشریات دانشجویی”، “کانون‌های فرهنگی”، “مشکلات مربوط به دختران”، “فضای امنیتی”، “خوابگاه‌های دانشجویی”، “کارکنان و تعاونی‌های دانشگاه” انتخاب شده و در جلسه با هیئت ۳ نفره شرکت کردند.
دانشجویان دانشگاه امیرکبیر که امروز میزبان هیئتی سه نفره از بخش نظارت وزارت علوم بودند با تجمع و نوشتن پلاکارد و سردادن شعار تلاش کردند اعتراضشان به نحوه مدیریت دانشگاه را به گوش مسئولین برسانند.

سه شنبه ۲۶ آذر ماه هیئت نظارت وزارت علوم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دیدن کردند.

به گزارش پویش طبق اظهارات دانشجویان این دانشگاه، روز گذشته نیز این هیئت وارد دانشگاه امیرکبیر شد و دیدارهایی با مسئولین نهاد رهبری ،دفتر ریاست دانشگاه ترتیب داد. هم چنین روز گذشته در بدو ورود این هیئت به دانشگاه، گفته شد که جلسه ای عمومی در ساعت ۱۲ برگزار خواهد شد. حال آنکه در ساعت مقرر، اعضا این هیئت در دفتر نهاد رهبری دانشگاه حضور داشتند. دانشجویان در ساعت مقرر در محل گفته شده که روبروی مسجد دانشگاه بود تجمع کرده و منتظر حضور این اعضای هیئت شدند. پس از گذشت چند دقیقه از تجمع و نیامدن هیئت، دانشجویان به سمت ساختمان نهاد رهبری که این افراد در آن جا حضور داشته رفتند و منتظر خروج ایشان از ساختمان شدند. پس از خروج هیئت از ساختمان، این افراد به میان دانشجویان آمده و دانشجویان این قول را از اعضای هیئت گرفتند که فردا در آمفی تئاتر یا یکی دیگر از سالن‌های دانشگاه دیداری عمومی با دانشجویان داشته باشند.

در روز سه شنبه طبق قول و قرار گذاشته شده بین هیئت و دانشجویان، در ساعت ۱۲:۳۰ دانشجویان به آمفی تئاتر دانشگاه مراجعه کرده و با درب‌های بسته مواجه شدند. نتیجتا در مقابل آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه تجمعی شکل گرفت.

با گذشت دقایقی از تجمع دانشجویان خبردار شدند که هیئت ۳ نفره در اتاق کوچکی در کتابخانه شهید صبوری دانشگاه مستقر شده‌اند. پس از اعلام این خبر دانشجویان که پلاکاردهایی با عناوین “رهایی رهایی استعفا استعفا”، تنها راه رهایی، برکناری رهایی”، “هدیه دانشگاه به دانشجویان ۱۵۰ ترم تعلیق”، “تشکل آزاد حق دانشجو”، خوابگاه‌های ما کشته می‌دهد”، “نشریات آزاد حق دانشجو” حمل می‌کردند، با سردادن شعارهای به سمت کتابخانه حرکت کرده و به محل استقرار این هیئت در طبقه ۳ رفتند.

دانشجویان خواستار تشکیل جلسه ای عمومی و با حضور همه دانشجویان بودند. با این وجود این هیئت تصمیم گرفت که جلسات با حضور گروه‌های ۱۰ نفره از دانشجویان تشکیل شود. در این بین عده‌ای از دانشجویان منتسب به بسیج دانشجویی که قصد برهم زدن جو و ایجاد آشوب را داشتند، با درایت اکثر دانشجویان با شکست مواجه شدند. در همین حین گروهی از دانشجویان بسیجی مشغول رایزنی با این هیئت بودند.

پس از گفتگوهایی که بین دانشجویان صورت گرفت، ۷ تن از دانشجویان به عنوان نماینده در حوزه‌های “انجمن اسلامی”، “احکام انضباطی”، “نشریات دانشجویی”، “کانون‌های فرهنگی”، “مشکلات مربوط به دختران”، “فضای امنیتی”، “خوابگاه‌های دانشجویی”، “کارکنان و تعاونی‌های دانشگاه” انتخاب شده و در جلسه با هیئت ۳ نفره شرکت کردند.
کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا