بین‌المللی

خشم وزیر کشور انگلیس از افزایش تحرکات ضد صهیونیستی در لندن

وزیر کشور انگلیس در اظهاراتی که نشان‌دهنده عمق عصبانیت و استیصال دولت لندن از افزایش تحرکات ضد صهیونیستی در این کشور است، تظاهرات حامیان فلسطین را راهپیمایی نفرت توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، سوئلا برآورمن دوشنبه در گفت‌ وگو با شبکه خبری اسکای، گفت: «در روزهای آخر هفته گذشته ده‌ها هزار نفر را در خیابان‌ها دیده‌ایم که خواستار محو (رژیم) اسرائیل از روی نقشه زمین بودند.» وی افزود: «به نظر من تنها یک راه برای توصیف این راهپیمایی‌ها وجود دارد: آنها راهپیمایی‌های نفرت هستند.»

حامیان فلسطین طی سه هفته گذشته به رغم محدودیت‌های شدیدی که برآورمن علیه تجمعات ضد صهیونیستی در انگلیس وضع کرده است، چندین تظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف برگزار کرده‌اند.

شنبه گذشته طبق آمارها افزون بر ۵۰۰ هزار نفر از حامیان فلسطین در خیابان‌های لندن سرازیر شده و جنایات وحشیانه اسرائی در غزه را لمحکوم کردند. شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی شعارهایی را در حمایت از آتش‌بس فوری در غزه، ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه و آزادی کامل فلسطین سردادند.

برآورمن دو هفته پیش به این بهانه که حماس در فهرست سازمان‌های تروریستی انگلیس قرار دارد، برخورد پلیس لندن با حامیان گروه‌های مقاومت را خواستار شد.

وی در نامه‌ای به پلیس، اهتزاز پرچم فلسطین و شعار آزادی این سرزمین را از جمله مصادیق حمایت از جنبش مقاومت اسلامی (حماس) برشمرد.

هفته پیش نیز رابرت جنریک معاون وی خطاب به حامیان گروه‌های مقاومت فلسطین هشدار داد که روادید آن‌ها ابطال و از این کشور اخراج خواهند شد.

وی در نامه‌ای به تمام پاسگاه‌های پلیس این کشور درخواست کرد که فهرست اتباع خارجی ساکن انگلیس را که به دلیل حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطین دستگیر می‌کند، به این وزارت‌خانه گزارش کند.

جنریک در این باره ادعا کرد: «من نمی‌توانم به عنوان معاون امور مهاجرت وزارت کشور در چشم یک یهودی بریتانیایی نگاه کنم و بگویم که به کسی اجازه داده‌ام در این کشور باقی بماند که اینگونه رفتار می‌کند. این اشتباه است. اگر به این کشور می‌آئید، به این معناست که به ارزش‌های بریتانیا پایبند هستید.»

با این حال حامیان فلسطین تاکید دارند که تا پایان محاصره غزه و توقف درگیری‌ها به تظاهرات خود ادامه می‌دهند. طبق برنامه اعلام شده، شنبه آتی نیز تظاهرات دیگری در لندن برنامه ریزی شده که انتظار می‌رود با مشارکت بالای حامیان فلسطین برگزار شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا