چرخانزنان

یونیسف: روزانه ۴۲۰ کودک در غزه کشته و مجروح می‌شوند

مدیراجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به اعضای شورای امنیت گزارش داد و گفت طی سه هفته گذشته هر روز ۴۲۰ کودک در غزه کشته یا مجروح شده‌اند.

پیش از گزارش خانم کاترین راسل، مدیر آژانس ویژه سازمان ملل در امور پناهندگان فلسطینی هم در گزارشی که فیلیپه لازارینی، ارایه داده گفته بود طی سه هفته گذشته ۳۲۰۰ کودک در غزه جان باخته‌اند که این آمار از جمع کل کودکان جان باخته در جریان تمامی جنگ‌های جاری جهان در سال ۲۰۱۹ هم بیشتر است. او گفته چنین وضعیتی را نمی‌توان «تلفات انسانی» خواند.

خانم راسل همچنین تاکید کرده که خشونت علیه کودکان از نوار غزه هم فراتر رفته و در کرانه باختری رود اردن شامل بیت المقدس شرقی هم تاکنون ۳۷ کودک جان باخته‌اند و در جریان حملات حماس هم تاکنون ۳۰ کودک اسرائیلی جان باخته‌‌اند.

خانم راسل در مقابل اعضای شورای امنیت گفت: «بهای حقیقی افزایش درگیری‌های اخیر (در غزه) با زندگی کودکان اندازه‌گیری خواهد شد، هم انهایی که جان خود را در این خشونت‌ها از دست داده اند و هم آنهایی که مسیر زندگی شان برای همیشه توسط این جنگ عوض خواهد شد».

پیش از خانم راسل هم فیلیپ لازارینی مدیر آژانس ویژه سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی گفت تا کنون ۶۴ کارمندش را در جریان این حملات از دست داده که یکی از آنها تنها دو ساعت قبل از آغاز جلسه شورای امنیت به همراه همسر و ۸ فرزندش جان باخته است./مطالعات زنان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا