حقوق بشر

در پی ضرب و شتم توسط ماموران زندان؛ عباس کورکوری به بیمارستان منتقل شد

عباس (مجاهد) کورکوری، شهروند محبوس در زندان شیبان اهواز که پیشتر به اعدام محکوم شده بود، توسط ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عباس (مجاهد) کورکوری، به بیمارستان منتقل شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند در این خصوص به هرانا اطلاع داد: “آقای کورکوری توسط زندانبان در زندان شیبان اهواز مورد ضرب و شتم قرار گرفت. وی در پی این اتفاق، روز سه شنبه نهم آبان به بیمارستان منتقل شده و تاکنون در بیمارستان بستری است. آثار کبودی و زخم بر بدنش کاملا مشهود است.”

این منبع در ادامه افزود: “عباس از حق تماس تلفنی محروم مانده است.”

عباس (مجاهد) کورکوری، شهروند ساکن ایذه پیشتر توسط دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهاماتی از جمله “محاربه و افساد فی الارض” به اعدام محکوم شد.

مرکز رسانه قوه قضاییه در این خصوص مدعی است که آقای کورکوری متهم به قتل کیان پیرفلک، کودک جان باخته در جریان اعتراضات سراسری است.

خانواده پیرفلک از جمله مادر کودک جان باخته بارها این ادعا را رد کرده و مدعی شده است فرزند او در پی تیراندازی نیروهایی با وابستگی رسمی جان خود را از دست داده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات عباس (مجاهد) کورکوری، شهروند ساکن ایذه اواخر اسفند سال گذشته در دادگاه انقلاب اهواز برگزار شد.

دادستان عمومی و انقلاب ایذه در جریان جلسه مذکور، ضمن قرائت کیفرخواست صادره اتهامات مطروحه علیه آقای کورکوری را “محاربه و افساد فی الارض” عنوان کرده و خواستار اشد مجازات برای متهم پرونده شده است.

“اخلال در نظم عمومی و ایراد خسارت عمده به تمامیت جسمانی منتج به جان باختن هفت نفر از جمله کیان پیرفلک، ایراد خسارت عمده به اموال عمومی و خصوصی، تشکیل گروه های مخالف نظام و عضویت در آن از طریق قیام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران” از دیگر مواردی عنوان شده که دادگاه مدعی ارتکاب آنها توسط متهم است.

زینب مولایی راد، مادر کیان پیرفلک، در واکنش به “اتهام زنی” مقامات قضایی به افرادی همچون عباس (مجاهد) کورکوری، بهمن بهمنی، حسین (نام خانوادگی نامشخص) و محمود (نام خانوادگی نامشخص)، عنوان کرد: “من مادر کیان، هر کس از همشهریانم را که به عنوان «قاتل» معرفی کنید، هرگز نمیپذیرم.”

خانم مولایی راد، پیشتر نیز در جریان مراسم خاکسپاری فرزندش در خصوص چگونگی جانباختن کودک ۱۰ ساله اش جزئیاتی ارائه داد و عنوان کرد: «در مسیر بازگشت به خانه، ماموران ماشین مان را به رگبار بستند.»

اواخر دی ماه سال گذشته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایذه، از تشکیل پرونده قضایی برای ۷۰ شهروند معترض در رابطه با تجمعات مردمی در تاریخ ۲۵ آبان در این شهرستان خبر داده بود. در این تاریخ دستکم هفت شهروند از جمله کیان پیرفلک، به ضرب گلوله ماموران جان خود را از دست دادند.

حکومت و مقامات آن در حالی بر «تروریستی» بودن وقایع ۲۵ آبان ماه ایذه پا فشاری دارند که گزارشات منتشر شده از شاهدان عینی و خانواده افراد جانباخته در این رویداد، اساسا با ادعاهای مطرح شده مغایر است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا