گوناگون

مشاور وزیر نیرو: ۹۰ درصد آب کشور در کشاورزی مصرف می‌شود

علی‌اکبر کاظمی، مشاور وزیر نیرو رژیم فقها، به بحران آب و مخاطرات آن در ایرا اشاره کره و می گوید : «در ایران سالانه ۱۰۰ میلیارد مترمکعب مصرف آب داریم که قریب ۹۰ درصد آن در بخش کشاورزی، شش درصد در بخش شرب و بقیه در بخش صنعت مصرف می‌شود.»…

او افزود با این‌که میزان مصرف آب در بخش شرب اندک است، اما هزینه‌های فراوانی برای تأمین و تصفیه آن صرف می‌شود. کاظمی راه حفاظت از آب را «سدسازی» و «بازچرخانی» آن دانست. سدسازی در جمهوری اسلامی آسیب‌های جبران‌ناپذیری بر محیط زیست و آب در ایران زده است.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش آبان‌ماه سال جاری خود وضعیت آب کشور را بحرانی دانسته و گفته بود : «شیوه مصرف آب پایدار نیست و اگر برنامه‌‌ریزی بلندمدت نباشد، شاهد بحران‌های اجتماعی مرتبط به آب بیشتری خواهیم بود.»
در این وضعیت حساس کنونی میهنمان، چه کسانی مسئول بحران آب و خشک شدن دریاچهٔ ارومیه، بختگان، گاوخونی و صدها تالاب و رودخانه دیگر در ایران است؟ چه کسانی ازمسئولان رژیم ولایی چوب حراج به آب ایران زده‌ و همچنان به غارت منابع طبعی کشور اند؟ آن مواردی که در میهن ما بحران آفرین‌اند، تنها تنگناهای اقلیمی نیستند، بلکه نگاه حریصانهٔ سیری ناپذیر مدیریتی برای کسب پول است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا