گوناگون

آتش‌سوزی در مرکز ترک اعتیاد لنگرود ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد که در ساعت پنج و ۵۵ دقیقه بامداد جمعه ۱۲ آبان در مرکز ترک اعتیاد منطقه کلیدبر شهرستان لنگرود واقع در استان گیلان آتش‌سوزی رخ داد و ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند….

به گزارش اعتماد،محمد جلایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: علت آتش‌سوزی در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش سوزی کل ساختمان در عین غافلگیری مددجویان و مسؤولان‌ کمپ بوده‌است.
ظرفیت این مرکز ترک اعتیاد براساس آمار اعلام شده ۴۰ نفر بوده و محمد جلایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفته است که تاکنون ۳۲ نفر کشته و ۱۶ نفر به دو بیمارستان لنگرود و ولایت رشت منتقل شده‌اند. او همچنین از وخامت حال چهار نفر از مصدومان این حادثه خبر داد.

جلایی افزود: «علت آتش‌سوزی در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش‌سوزی کل ساختمان در عین غافلگیری مددجویان و مسئولان‌ کمپ بوده‌ است.» او همچنین «غافلگیری شبانه، محبوس شدن و ازدحام جمعیت» را از دلایل افزایش قربانیان در این مرکز ترک اعتیاد عنوان کرد و گفت ظرفیت نگهداری مددجویان در این مرکز بیش از ظرفیت آن بوده است. در همین حال اسماعیل صادق نیارکی، رئیس کل دادگستری گیلان نیز گفت مدیر این مرکز ترک اعتیاد بازداشت شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا