بین‌المللی

سناتور سندرز: اسرائیل کشتار کور مردم بی‌گناه غزه را متوقف کند

سناتور مستقل آمریکایی در مصاحبه‌ای از اسرائیل خواست تا کشتار کور مردم بی‌گناه در غزه را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی در مصاحبه‌ای با یک برنامه شبکه «ام.اس.ان.بی.سی» گفت: «اسرائیل باید کشتار کور مردم بی‌گناه را متوقف کند.»

به نوشته پایگاه «بریتبارت»، برنی سندرز در این مصاحبه تصریح کرد: «چیزی که اکنون داریم می‌بینیم یکی از وحشتناک‌ترین لحظات در تاریخ مدرن است.»

سندرز در ادامه این مصاحبه با وجود اشاره به آنچه «حق» ادعایی اسرائیل در «دفاع از خود» خواند، اظهار کرد: «اما کاری که آنها اکنون به شکلی کور انجام می‌دهند، اینکه اردوگاه‌های آوارگان را بمباران می‌کنند، آمبولانس‌ها را مسلح می‌کنند، هزاران مرد و زن و کودک بی‌گناه را می‌کشند، این نقض قوانین بین‌المللی بوده و غیر قابل قبول است.»

او ادامه داد: «باید این روند متوقف شود. می‌دانید ایالات متحده آمریکا ۲.۸ میلیارد دلار را در هر سال به اسرائیل می‌دهد. حالا اگر آنها بگویند این پول را نمی‌خواهند خوب است. اما در حالی که آنها پول ما را می‌گیرند، بایدن می‌خواهد به آنها حتی پول بیشتری بدهد، آنها باید تصدیق کنند که نباید به ارزش‌های آمریکایی، به چیزهایی که ما به آنها پایبندیم، به چیزهایی که این جهان به آن پایبند است، توهین کنند. من نظر خودم را چند هفته پیش گفتم؛ بفهمید که هم‌اکنون ما باید یک وقفه در بمباران داشته باشیم.»

سندرز اضافه کرد: «ما باید با فاجعه انسانی وحشتناکی که شما توصیف کردید، دست و پنجه نرم کنیم. منظورم این است که آنها هیچ آب، هیچ غذا و هیچ سوختی ندارند. بیمارستان‌ها بمباران شده‌اند. این یک فاجعه تمام‌عیار است. ما در آستانه مشاهده کشتار ده‌ها نفر دیگر هستیم، در حالی که صدها هزار نفر آواره شدند. آنها به کجا می‌روند؟ خیلی از آنها در شرایط بیش از حد پرجمعیت در تاسیسات سازمان ملل ساکن هستند.»

او در خاتمه گفت: «ما به یک فاجعه انسانی نگاه می‌کنیم. آمریکا پول‌های خیلی زیادی را صرف اسرائیل کرد. آنها به وضوح حق دفاع از خودشان را دارند اما بچه‌های فلسطینی به همان اندازه بچه‌های اسرائیلی،‌ به همان اندازه بچه‌های آمریکایی مهم هستند. این کشتار کور مردم بی‌گناه را متوقف کنید.»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا