بین‌المللی

مزدورانی که برای اوکراین می‌جنگیدند، سر از اراضی اشغالی درآوردند

یک روزنامه اسپانیایی گزارش داد اسرائیل برخی از مزدورانی را که پیش‌تر برای اوکراین می‌جنگیدند، به استخدام خود درآورده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسپانیایی «ال موندو» گزارش داد «پدرو دیاز فلورس»، مزدور شناخته‌شده اسپانیایی که برای نیروهای مسلح اوکراین می‌جنگید، حال با ارتش اسرائیل قراردادی امضا کرده و با دستمزد بالا برای این رژیم می‌جنگد.

این مزدور اسپانیایی می‌گوید که انگیزه حضورش در جنگ اوکراین ایدئولوژی وی برای مبارزه با روسیه و دفاع از کی‌یف بود؛ اما دلیل پیوستن این مزدور به ارتش اسرائیل کاملاً مادی است. او می‌گوید: برای پول آمدم؛ پول خوبی می‌دهند و تجهیزات خوبی هم دارند. کارش هم خوب و بی‌دردسر است!

دیاز فلورس در ازای هر هفته حضور خود در ارتش اسرائیل نزدیک به ۴۰۰۰ یورو دریافت می‌کند. او در این دو هفته‌ای که در بلندی‌های جولان در ایست بازرسی‌های اسرائیل کار کرده، ۷۸۰۰ یورو به جیب زده است.

در تصاویری که او در تلفن همراه خود از مراحل ورودش به سرزمین‌های اشغالی دارد، سربازانی از فرانسه، آلمان، آلبانی و آمریکا هم دیده می‌شوند؛ چهره‌هایی که در جنگ‌های عراق، افغانستان، مالی و کوزوو نیز حضور داشتند. این مزدوران که جنگ کسب‌وکار آن‌هاست، به گروهی از نیروهای کارکشته بدل شده‌اند که با بروز هر مناقشه‌ای در جهان، سر از آنجا درآورده و برای طرفی که پول بیشتری پرداخت کند، می‌جنگند.

پدرو دیاز فلورس نیز در گفت‌وگو با این روزنامه اسپانیایی گفت که حضورش در سرزمین‌های اشغالی نه از روی باور قلبی به تفکر صهیونیست‌ها، بلکه به دلیل دستمزد خوبی است که آن‌ها می‌پردازند. ال موندو در این باره نوشت: این یک شغل پردرآمد است که در آن نیازی نیست با اهداف کارفرمای خود موافق باشید.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا