بین‌المللی

۱۱ هزار نفر از۷۰ کشور در سوریه علیه اسد می جنگند

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، ۱۱ هزار فرد مسلح از بیش از ۷۰ کشور جهان هم اکنون با سفر به سوریه، علیه حکومت مرکزی این کشور در حال جنگ هستند…

این موضوع در گزارش مرکز بین المللی بررسی افراط گرایی مطرح شده است. این مرکز با مشارکت ۵ دانشگاه ایجاد شده است و در دانشگاه کینگز کولیدگ لندن مستقر است.

در بخشی از این گزارش آمده است: برآورد می شود در بازه زمانی اواخر ۲۰۱۱ تا دهم دسامبر ۲۰۱۳ حدود ۳۳۰۰ تا ۱۱ هزار نفر از کشورهای مختلف جهان برای جنگ با حکومت اسد به سوریه رفته اند. این آمار شامل جنگجویان خارجی است که هم اکنون در سوریه حضور دارند یا از این کشور برگشته اند یا کشته یا بازداشت شدند.

این تعداد، سه برابر آماری است که در ماه آوریل گذشته از تعداد جنگجویان خارجی در سوریه منتشر شده بود.

براساس بخش دیگری از این گزارش، افراد مسلح از کشورهای عربی و اروپایی حدود ۸۰ درصد از جنگجویان خارجی موجود در صف مخالفان اسد در سوریه را تشکیل می دهند. علاوه بر این افراد مسلح از کشورهای جنوب شرق آسیا، آمریکای شمالی، آفریقا، بالکان و جمهوری های سابق تشکیل دهنده شوروی نیز در جمع مخالفان اسد در سوریه حضور دارند.

همچنین اکثر مخالفان خارجی اسد در قالب گروه های افراط گرای اسلامی “جبهه النصره و دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مرتبط با القاعده فعالیت می کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا