بین‌المللی

ممانعت دموکرات‌های سنا از تصویب لایحه کمک به اسرائیل

دموکرات‌های سنای آمریکا از تلاش جمهوری‌خواهان برای تصویب فوری لایحه کمک اضطراری به اسرائیل جلوگیری کردند.

به گزارش ایسنا، لایحه مذکور هفته گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده بود.

راجر مارشال، سناتور جمهوری‌خواه درباره تصویب این لایحه گفته بود: زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه سنا ارسال کمک‌های ضروری به اسرائیل را به روز دیگری موکول نکند، بسیار ضروری است.

دموکرات‌ها ضمن مخالفت با این لایحه بر لزوم ارائه کمک به اوکراین درکنار اسرائیل، افزایش بودجه امنیت مرزی و ارائه منابع مالی لازم برای مقابله با چین در منطقه هند آرام تاکید کردند.

پتی موری، رئیس کمیته تخصیص بودجه سنا درباره رد این لایحه گفت: متحدان ما در اوکراین نیز نمی‌توانند بیش از متحدان‌مان در اسرائیل تاخیر در ارائه کمک را تحمل کنند.

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس علیه مواضع اسرائیل در ۷ اکتبر (۱۵مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام گرفت.

از آن پس، اسرائیل نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.

اسرائیل در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.

تخریب کامل برخی مناطق و آواره شدن مردم غزه از اثرات حملات اسرائیل و جان باختن ۱۰ هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بوده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا