بین‌المللی

سفیر فلسطین: غزه در طول تاریخ گورستان مهاجمان بوده است

به دنبال حملات بی‌امان اسرائیل به غزه، سفیر فلسطین در رباط اعلام کرد که غزه در طول تاریخ “گورستان مهاجمان” بوده است.

به گزارش ایسنا، جمال الشوبکی، سفیر فلسطین در رباط گفت که اسرائیل غزه را به گورستان کودکان تبدیل کرده و این رژیم تاریخ را نمی‌خواند چرا که غزه گورستان تمامی مهاجمان است.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، الشوبکی در ادامه افزود، تمامی مهاجمانی که فلسطین را استعمار کردند، پایان یافتند و غزه، فلسطین و بیت‌المقدس باقی مانده است.

وی همچنین تصریح کرد، روزنامه‌نگاران صدای مردم و تصویر درد و رنج ملت فلسطین را که در معرض بزرگترین کشتار تاریخ قرار گرفته‌اند منتقل می‌کنند. الشوبکی ادامه داد، سفارت فلسطین به نشانه قدردانی از خبرنگاران فلسطینی که به شهادت رسیده‌اند، تصاویر آنها را روی نمای خود منتشر می‌کند.

وی گفت: این ماه بدترین ماه در عرصه روزنامه‌نگاری است، زیرا بیش از ۵۰ خبرنگار شهید شدند و اسرائیل نمی‌خواهد تصاویر کشتارهای شنیع به افکار عمومی بین‌المللی برسد.

تعدادی از شهرهای مراکش از جمله رباط، روزانه شاهد تجمع‌های گسترده به منظور اعلام همبستگی با ملت فلسطین است و معترضان در این راهپیمایی‌ها خواستار توقف حملات این رژیم به غزه، لغو محاصره و ورود کمک‌ها هستند.

جنبش حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع اسرائیل در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات – که به دلیل حملات اسرائیل به مسجدالاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته – قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

همچنین وزارت بهداشت غزه در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد تعداد فلسطینی‌هایی که در حملات اسرائیل به شهادت رسیده‌اند به بیش از ۱۰ هزار نفر و تعداد زخمی‌شدگان به ۲۶ هزار نفر رسیده‌ است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا