حقوق بشر

تهران؛ بازداشت و بلاتکلیفی پخشان عزیزی زندانی سیاسی سابق

پخشان عزیزی، روزنامه‌نگار، مددکار اجتماعی و زندانی سیاسی سابق کُرد، از سه ماه و پنج روز پیش بازداشت شده و همچنان با بلاتکلیفی و در شرایط نامعلوم در بازداشتگاه اوین نگهداری می‌شود.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، پخشان عزیزی، فارغ‌التحصیل مددکاری اجتماعی مدت ٩٧ روز است که در تهران بازداشت شده و تاکنون در بند ٢٠٩ زندان اوین، باداشتگاه وزارت اطلاعات به سر می‌برد.

به گفته منابع آگاه، پخشان عزیزی در طی مدت سپری‌شده از بازداشت اخیر خود، از حق دسترسی به وکیل، ملاقات حضوری و همچنین برقراری تماس تلفنی با خانواده محروم بوده است.

پخشان عزیزی، روز ١٣ مرداد ماه ١۴٠٢، توسط نیروهای امنیتی در شهرک خرازی شهر تهران توسط ماموران امنیتی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده بود.

هه‌نگاو مطلع شده است که، همراه با این زندانی سیاسی سابق، چند نفر از اعضای خانواده اش نیز بازداشت شده بودند که آن‌ها، پس از چند روز آزاد شدند.

قابل ذکر است که، پخشان عزیزی روز ٢۵ آبان ماه ۱۳۸۸، در تجمع اعتراضی دانشجویان کُرد دانشگاه تهران علیه اعدام‌ زندانیان سیاسی در کُردستان، بازداشت و در نهایت، روز ٢٨ اسفند ماه همان سال، پس از ۴ ماه بازداشت با تودیع وثیقه ١٠٠ میلیون تومانی آزاد شد.

پخشان عزیزی بعدها به دلیل فشار و تهدید مداوم نهادهای امنیتی از ایران خارج شد و ضمن تحقیقات پیرامون وضعیت زنان در اقلیم کُردستان عراق و کُردستان سوریه، در راستای بهبود این وضعیت، اقداماتی را در قالب مددکاری اجتماعی به انجام رساند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا