اخبار

فاجعه ای که در غزه رخ می دهد!

سازمان جهانی بهداشت هشدارداد که نوار غزه به دلیل بمباران‌ ارتش اسرائیل، با خطر شیوع بیماری‌های واگیردار روبرو‌است و درصورت عدم ورود کمک‌های فوری، غزه در ساعات آینده با یک فاجعه بزرگ مواجه خواهد شد….

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از اطلاعات ؛ سازمان جهانی بهداشت می‌گوید در صورت عدم ورود کمک‌های فوری به نوار غزه، این باریکه در ساعات آینده با یک فاجعه بزرگ مواجه خواهدشد.

این سازمان بین‌المللی، در ساعات گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای هشدارداد که نوار غزه به دلیل بمباران‌ ارتش اسرائیل، با خطر شیوع بیماری‌های واگیردار روبرو‌است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام‌کرد که بیش از ۳۳ هزار مورد اسهال از اواسط ماه اکتبر در نوار غزه گزارش شده که در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی در کودکان زیر پنج سال دارد.

این در حالی است که اسرائیل قصد دارد جنگ در شمال غزه را روزانه چهار ساعت متوقف کند.
سازمان ملل می‌گوید هرگونه توقفی باید با این سازمان هم هماهنگ شود

سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به خبر آغاز وقفه‌های چهار ساعته در حملات اسرائیل در غزه، گفته برای اثربخشی عملیات‌های امدادرسانی و انسان‌دوستانه باید تقویم این وقفه‌ها با سازمان ملل متحد و نهادهای امدادرسان آن در منطقه هم هماهنگی شود. استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد ساعتی بعد از اعلام موافقت ارتش اسرائیل با این وقفه‌های روزانه گفت «برای نتیجه‌بخش بودن واقعی» این وقفه‌ها باید همه طرف‌های درگیر اقدامات انسان‌دوستانه مطلع و هماهنگ شوند. ارتش اسرائیل – پس از افزایش فشارها بین المللی – با ایجاد وقفه‌های ۴ ساعته روزانه با اهداف انسان‌دوستانه، موافقت کرده است.

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید به خبرنگاران گفت براساس آنچه اسرائیل به آمریکا گفته، ارتش این کشو هر روز به مدت چهار ساعت عملیات در مناطق شمال غزه را متوقف خواهند کرد. وی گفت که هر روز سه ساعت قبل از این وقفه اطلاعیه از سوی اسرائیل صادر خواهد شد. وی افزود: «اسرائیلی‌ها به ما گفته‌اند که در طول این وقفه‌ها، عملیات نظامی در این مناطق انجام نخواهند داد و این روند از امروز آغاز می‌شود.» لازم به ذکر است که امروز و پیش‌‌تر از این ارتش اسرائیل اعلام کرده بود «وقفه‌های تاکتیکی و محلی برای کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان» در غزه خواهد داشت و در عین حال به صراحت اعلام کرده بود «هیچ آتش‌بسی تا پیش از آزادی گروگان‌ها وجود ندارد».

بمباران اطراف بیمارستان شفاء از سر گرفته شد

خبرنگار خبرگزاری فرانسه از غزه گزارش داد که بمباران اطراف بیمارستان شفا توسط نیروهای هوایی اسرائیل از چهارشنبه شب از سر گرفته شد و بامداد پنجشنبه همچنان ادامه داشت. سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که دومین محموله پزشکی عصر چهارشنبه به بیمارستان شفا رسیده است. در همین حال، پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل در گفت‌وگو با یورونیوز تاکید کرد: « آنها (حماس) از بیمارستان‌های خاصی مانند بیمارستان شفاء یا بیمارستان قطر در شمال غزه برای انجام حملات، پایگاه عملیات، مراکز فرماندهی و کنترل استفاده کرده‌اند.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا